Fulya’da kiracı krizi!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’ın Fulya kompleksindeki kiracısı ve aynı zamanda birçok dükkanın da elinde kiralama hakkı bulunan Real Mağazalarına, Mahkeme kararı ile Kayyum atandı.

BJK’nın Fulya kompleksinin en büyük kiracılarından birisi olan ve yapılan sözleşme gereği birçok dükkânında elinde kiralama hakkı bulunan Real mağazasına Kayyum atanmasından dolayı, Beşiktaş büyük gelir kaybı yaşıyor. Real’in kendi kiraya verdiği yerlerden kira ücretlerini tahsil etmesine rağmen Kulübe bürokratik engellerden dolayı ödeme yapmaması, Beşiktaş’ı maddi anlamda büyük sıkıntıya soktu.

duydukmu.com’un özel haberine göre kira ücretlerini Real mağazasından tahsil etmenin çarelerini arayan Beşiktaş’ta, devreye Başkan Fikret Orman girdi. Real ve diğer diğer kiracıların sularının kesilmesi talimatını veren Başkan Orman’ın, yapılan ilk görüşmelerin ardından bu kararından vaz geçtiği iddia edildi.

Beğendik, Real Türkiye’yi 2014 yılında bünyesine katmıştı. Real’in altısı İstanbul’da, dördü Ankara’da, birer tane de İzmit, Konya ve Antalya’da olmak üzere toplam 12 mağazası bulunuyor. Dava dosyasında yer alan bilgilere göre yalnızca Real mağazalarında çalışan kişi sayısı bin 720.

Aylardır kira gelirinden mahrum kalan Beşiktaş ve yönetiminin, bu konuda neler yapabileceklerini araştırmaya devam ettikleri gelen bilgiler arasında. Real’in sözleşmesini tek taraflı olarak iptal etmeyi de planlayan yönetim, ekonomik olarak zor zamanlar yaşandığımız bu günlerde birçok yeni kiracıyı nasıl bulabileceğinin planlarını yapıyor.

Share.

Leave A Reply