Fikret Orman: “Neden suçlandığımı bilmiyorum.”

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun İstanbul Yeşilköy’de saat 00.30’da hayatını kaybetmesine yol açan silahlı saldırının, satışı yapılan bir ev nedeniyle gerçekleştiği iddia edildi.

Ortakları arasında bulunduğu balıkçıda saldırıya uğrayan Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun olaydan 3-4 saat önce görüştüğü eski Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Halk TV’ye konuştu

Fikret Orman olayda kısa bir süre önce ayrıldıktan sonra ise 4 kişi, Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile görüşmek için restorana geldi. Polislerin görgü tanıklarından elde ettiği bilgiye göre; 4 şüpheliden 2’si restoranın arka tarafında bulunan masada Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile görüşmeye başladı. Görüşme sırasında tartışma çıkmasıyla 2 saldırgan önce Mahmutyazıcıoğlu’nun ayaklarına 2 el ateş etti. Olay sırasında restorandakilerin verdiği ifadeye göre; saldırganlar ayaklarından yaralı Mahmutyazıcıoğlu’nu restoranın kapısına kadar yerde sürükledi. Restoranttan çıkmadan önce kamera kayıt kasasını alan 2 saldırgan, yerde yatan Mahmutyazıcıoğlu’na iki el daha ateş etti. Saldırganlar bekleyen diğer 2 kişiyle olay yerinden kaçtı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, cinayetle ilgili geniş çaplı operasyon başlattı. Yapılan operasyonlarda 2 kişinin yakalandığı belirtildi. Cinayete alacak verecek meselesinin yol açtığı kaydedildi.

Fikret Orman: Neden suçlandığımı bilmiyorum. Şafak’ı çok severim

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesinin ardından polise ifade veren yakınları Fikret Orman’ın ifadesinin alınmasını istedi. İddialara ilişkin HALK TV’ ye açıklama yapan Orman, “Neden suçlandığımı bilmiyorum. Şafak’ı çok severim. Bugün ABD’ye gidecektim iptal ettim. Olay günü Şafak aradı. Ne zaman gideceğimi sorup, görüşmek istediğini söyledi. 18.00 gibi buluştuk. İki saat sohbet ettik. Ben kalktım eve geçtim. Neden beni suçluyorlar bilmiyorum. Ben popüler bir insan olunca dez avantajları oluyor” dedi. Olay günü Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun tedirgin olmadığını aktaran Orman, “Keyfi çok yerindeydi” diye ekledi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu TELE 1’de bombaladı

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

2 yorum

  1. Geri Bildirim: Şafak Mahmutyazıcıoğlu öldürüldüğünde yan masada bulunan arkadaşı Serkan Yazıcıoğlu, o geceyi ve cinayet anını anlattı. - Beşiktaş Postası

  2. Geri Bildirim: Fikret Orman: “Neden suçlandığımı bilmiyorum.” - Medya Oluşum

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: