Fenerbahçe Kadıköy’de imparatorluk kuruyor, Beşiktaş semtten kayboluyor

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Süleyman Seba yönetiminden itibaren kalbi olan ilçeden uzaklaşmaya başlayan Beşiktaş, bu konuda ezeli rakibi Fenerbahçe‘nin yaptıklarından hala ders çıkaramıyor.

Fulya‘daki alt yapı tesislerini bile boşaltan Beşiktaş, Kumburgaz, Kemerburgaz gibi yerlerde arazi arayadursun Fenerbahçe, Kadıköy’de adeta imparatorluk kuruyor.

Önce Şükrü Saracoğlu Stadı’nı Avrupa’nın en modern statlarından biri haline getiren Sarı-Lacivertli kulüp, semtinin göbeğindeki Dereağzı Tesislerini Beşiktaş’ın yaptığı gibi elinden çıkarmayıp modernleştirmekle kalmadı şimdi de Kadıköy’de bir eğitim yuvasının startını verdi.

Fotospor İstihbarat Müdürü Bülent Yüksel’in haberine göre Fenerbahçe, Kadıköy Kayışdağı Mahallesi’ndeki araziye “Özel Eğitim Tesisi” inşa edecek. Tesiste, özel anaokulu, ilköğretim okulu, spor akademisinin yanı sıra üniversite de hizmet verecek.

Bir başka ezeli rakip Galatasaray’ın yüksek eğitim kurumu Galatasaray Üniversitesi Beşiktaş ilçesinin göbeğinde dikilirken, Fenerbahçe, Kadıköy’de kuracağı üniversiteye start verirken, Beşiktaş’ın “Beşiktaş Üniversitesi” projesi de lafta kalmaya devam ediyor.

Hatta siyah-beyazlı kulübün tek eğitim kurumu BJK Koleji’nin bile Beşiktaş Belediyesi tarafından Bahçeşehir Üniversitesi’ne verilmesi gündemde.

Fenerbahçe’nin eğitim hamlesinin tam haberi;

http://www.futbolistan.net/fenerbahce-egitimde-de-zirveye-oynuyor.htm

Paylaş.

2 yorum

  1. Mehmet Yaşar Sofuoğlu on

    Yazıklar olsun şu demirörene BJK mızı ne hale getirdi.Eğer onurlu,haysiyetli ve gururlu biriyse derhal istifa eder.Şu BJK mızı düşürfdüğü halleri bir görsün.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: