Uyan Beşiktaşlı! İnönü elden gidiyor

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Hükümetin İnönü Stadı’nı Beşiktaş’ın elinden alma projesi yıllardır dedikodu şeklinde kulaktan kulağa yayılıyordu. Ama artık gizlemiyorlar! Ertuğrul Günay “Beşiktaş’a başka bir yerde stat yapılacak” derken yönetim hala susuyor!

108 yıllık büyük Beşiktaş’ın kalbi İnönü Stadı resmen elden gidiyor. Birileri dur demezse AKP hükümetinin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Dolmabahçe Sarayı’nı bahane ederek İnönü Stadı’nı yok edecek! Ertuğrul Günay bunu gizlemezken Yıldırım Demirören yönetimi Mayıs ayında kazmayı vuracağını iddia ediyor ve başka hiçbir şey yapmıyor.

Bir Beşiktaşlı için İnönü Stadı’nın ne demek olduğunu bilmeyen Ertuğrul Günay ve hükümet, Dolmabahçe Sarayı etrafındaki Gökkafes, Swissotel ve katlı otoparka dokunamazken İnönü Stadı’nı yok etmeye kararlı görünüyor. Daha önce de bu konudaki fikirlerini söyleyen Ertuğrul Günay Vatan gazetesinden Ercan İnan’a ise şu açıklamaları yaptı:

“Dolmabahçe Sarayı’nı tehlikeye atamam. İmar planını Kültür ve Tabiatı Koruma Kurulu’ndan geçirmişler. Bunu uygulamaya koydurmadım. Yüksek Kurul gündemine taşıdım ve dolayısıyla kararın uygulamasını durdurdum. Birilerinin rant üretmesine izin veremem. Kendime ‘Dolmabahçe Sarayı’nı denize iten bakan’ dedirtmem. Kafeler, sergi alanları, restoranlarla donatılmış bir kültür merkezi bir konser alanı oluşturulabilir. Bu plan daha önceki Beşiktaş yönetimlerine sunuldu ‘Size istediğiniz yerde yeni stad yapalım’ teklifi götürüldü ve onlar da ‘Haklısınız. En doğrusu bu’ demişti.”

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: