Elbruz Bilge davası Ağır Ceza’ya sevk edildi!

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş’ta minibüsün çarpmasıyla hayatını kaybeden Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Elbruz Bilge’nin davasında tutuklu sanık Cavit Mutluçoban’ın yargılanmasına devam edildi.

Elbruz Bilge’nin Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davası görevsizlik kararı verilerek Ağır Ceza mahkemesine sevk edildi.

Duruşmada söz alan sanık Cavit Mutluçoban; ” Ben 25 yıllık şoförüm. Bilirkişi raporundaki resimleri büyütülmüş olarak görmek istiyorum. Eğer büyütülmüş olursa benim koltukta kontrolümü kaybettiğimi, koltukta arkaya doğru yatmış bir şekilde olduğumu rahatça görürsünüz. Frenin tutmadığını hissettim. Değil el frenini çekmek, direksiyonu dahi tutamadım. Fren ayarını da 4-5 gün önce yaptırmıştım ancak garantili olduğu için belgesi yok” dedi.

Mehkeme Heyeti, sanığın da suçunu kabul ettiğini, olayda sanığın gereken dikkati gösterip göstermediğinin ayrı bir tartışma konusu olduğunu belirterek olayın olası kast ile adam öldürme niteliğinde eylem olduğu ihtimalinin mevcut olduğu belirtti. Mahkeme Heyeti, bu ihtimalin değerlendirilmesinin Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yapılmasını uygun gördü.

Duruşmaya katılan Elbruz’un annesi Şükran ve babası Fahrettin Bilge adliye çıkışı basın mensuplarına açıklama yaparak; “Bizim çocuğumuz geri gelmeyecek belki ama insanların daha da dikkatli olması gerektiği için hakkımızı arıyoruz. Karşı tarafta perişan oldu ama biz daha çok perişan olduk” dedi. Şükran Bilge, Pamukkale Üniversitesi’nin Elbruz Bilge adına düzenlediği münazara turnuvasında kazanılan ve kendisine verilen kupayı gazetecilere gösterdi. (Milliyet)

Paylaş:

Bir Yorum Yaz