Domuz gribi nedeniyle İstanbul’da okullar tatil edilebilir

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

İstanbul Valisi Muammer Güler, domuz gribi tespit edilen 19 öğrenci ile yakın temasta bulunan 60 öğrenciye test yapıldığını ve bugün akşam saatlerinde çıkacak sonuca göre okulların tatil edilebileceğini açıkladı.

Güler, “Eğer domuz gribi ile ilgili bir kapatma yaparsak, bu bütün okulları kapsayacaktır” dedi.

Valilik binasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Güler, bir kişinin domuz gribinden öldüğü yönündeki iddiaları yalanlayarak bu haberlerin bir spekülasyondan ibaret olduğunu söyledi.

Vali Güler, şu anda hiçbir hastanede domuz gribinden yatan kimse olmadığını ifade ederek 13 okulda 19 öğrencide görülen domuz gribi vakasında da öğrencilerin kendi evlerinde tedavi altına alındıklarını açıkladı.

Bu öğrencilerle yakın temas içinde olanlarda da önlem alındığını anlatan Güler, şuanda İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi laboratuarında 60’â yakın öğrencinin testlerinin yapıldığını söyledi. Güler, virüs tespit edilen 19 öğrenci ile temasta bulundukları belirtilen bu öğrencilerin test sonuçlarına göre durumu yeniden değerlendireceklerini söyledi. Şuanda virüsün yayıldığına dair bir işaret olmadığını anlatan Güler, “Öğrencilerimizin her biri farklı okul ve sınıflardandır. Temasın arttığını görürsek, gerekli tedbiri alacağız. Bir okulumuzda ise böyle bir ihtimalden bahsediliyor. Bugün alacağımız tahlil sonuçları ne yapmamız gerektiğini söyleyecek. Olası bir durumda hemen kapatma tedbirimizi alacağız. Eğer domuz gribi ile ilgili bir kapatma yaparsak, bu bütün okulları kapsayacaktır” dedi.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: