Darbe belgesinin aslı kayıp

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Taraf Gazetesi’nin haberiyle gündeme gelen ve Türkiye’yi karıştıran ‘Darbe Belgesi’ ortada yok.

AKP ve TSK arasında gerilime neden olan ve son günlerin en çok tartışılan gündem maddesi haline gelen belgenin fotokopisi savcılık tarafından delil olarak kaydedilmiş ancak aslı kayıp. Kriminal uzmanlar aslı olmayan belgenin gerçek olup olmadığının tespit edilmesinin güç olduğunu söylüyor.

Türkiye’yi karıştıran ‘Darbe Belgesi’nin fotokopi olduğu ortaya çıkarken, “Orjinal Belge kimde?” sorusu gündemde. Uzmanlar belgeden ipucu elde edilebileceği görüşünde.

Habertürk Gazetesi’nin haberine göre ‘AKP ve Gülen’i bitirme planı’ başlıklı habere konu olan ve bir süre önce Ergenekon soruşturmasında tutuklanan Avukat Serdar Öztürk’ün bilgisayarında ele geçirildiği öne sürülen belgenin aslının olmadığı ortaya çıktı.

Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nda kanıt olarak kaydedilen söz konusu belgenin ‘fotokopi kopyası’ olduğunun anlaşılması aslı nerede sorusunu gündeme getirirken, tartışmaların odağında yer alan belge sahte mi gerçek mi konusu da daha tartışmalı hale geldi. Belgenin fotokopi olması gerçek olup olmadığının tespitini güçleştiriyor.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz