CHP Beşiktaş’tan “İktidara Yürüyüş” gecesi

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beşiktaş İlçe Örgütü, ilçe kongresinin ardından dün akşam da Sürmeli Otel’de “İktidara Yürüyüş’ gecesi düzenledi.

Yemeğe, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, il yöneticileri, ilçe başkanları, Beşiktaş İlçe Başkanı Uğur Gedik, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ile yüzlerce partili katıldı.

Sodexo şirketinin sahibi işadamı Eşref Hamamcıoğlu’ndan ruhsat işlerine yardımcı olması karşılığında para aldığı ve parayı ihtiyaç sahiplerine dağıttığı iddia edilen CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Uğur Gedik’in bir hayli neşeli olması dikkatlerden kaçmadı.

Gedik, gecede yaptığı konuşmada 2009’daki yerel seçimlerde CHP’nin Beşiktaş’ta aldığı oy oranıyla İstanbul’un birincisi olmaktan gurur duyduklarını, Beşiktaş’ta hiçkimsenin gücünün CHP’yi bölmeye yetmeyeceğini vurgulayarak, “Bunu söylerken gücümüzü örgütten ve halktan aldığımıza güvenerek ve inanarak söylemiştim. Halkımız bizi yanıltmadı, yüzde 70 oy oranıyla İstanbul birincisi yaptı. Değerli arkadaşlarım, yüzde yetmiş oy oranına sahip olmak bizlere gurur veriyor. Gurur verdiği kadar da sorumluluklarımızı daha da arttırıyor, hedeflerimizi büyütmemizi gerektiriyor. Yüzde 70 oy oranı gururumuz olduğu kadar, namusumuzdur. Bu oy oranını daha da yükseklere çıkarmak, halkımıza, örgütümüze, genel başkanımıza boynumuzun borcudur. Nasıl ki yerel seçimlerden sonuna kadar CHP, sonuna kadar İsmail Ünal diyerek başarıyla çıktıysak, inanıyorum ve diliyorum ki genel seçimlerden de sonuna kadar CHP sonuna kadar Deniz Baykal sloganını hayata geçireceğiz ve iktidar olacağız” diye konuştu.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: