BeşiktaşBJK HaberleriÇarşı DavasıSpor Haberleri

BJK Divan Toplantısı: Hasan Arat’tan çArşı Davası Açıklaması

Hasan Arat’tan çArşı Davası Açıklaması

Hasan Arat Beşiktaş başkanlığı için “Ben buradayım” diye seslenirken, Asbaşkan Engin Baltacı’nın Fulya’yı unutun açıklamasına cevaben “Fulya Davası unutulmaz. Fulya Davası vicdandır” dedi Arat, çArşı grubunun da bir an önce beraat etmesini beklediklerini vurguladı.

Beşiktaş’ın başkanlığına daha önce aday olacağını kamuoyuna açıklayan Hasan Arat, bu düşüncesini İstanbul’da bugün yapılan 2023 yılının ilk olağan divan kurulu toplantısında bir kez daha güçlü şekilde tekrarladı. Arat, “Ben buradayım” dedi.

BJK Divan Toplantısı: Hasan Arat'tan Fulya ve çArşı Davası Açıklaması

Hasan Arat’ın konuşmasına müdehale edildi Arat “Ben buradayım” dedi

Hasan Arat, divanın toplantı yaptığı Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nin eskiden basketbol salonu olduğunu ve basketbolcu olarak en son burada forma giydiğini söylerken, efsane başkanı Süleyman Seba’nın veda konuşmasının da yine aynı yerde yapıldığını hatırlattığı anda Divan Kurulu’nu yöneten ve aynı zamanda Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Fethi Hıngarlar tarafından sözüne müdehale edildi.

Hasan Arat’ın “dinleyeceksiniz” diye cevap vermesi üzerine bu seferde Tevfik Yamantürk müdahale etti.Hasan Arat’ta “Bugün buradan camiama sesleniyorum! Önümüzde gidilmesi gereken bir yol var. Geleceğe dair umumlarım, camiamızın hayalleri, gençlerimizin heyecanını ve Beşiktaşımız’ın büyük hedeflerini yanıma alıyorum. Yol ne kadar uzun ve zor olursa olsun, ben buradayım” dedi.

BJK Divan Toplantısı: Hasan Arat'tan Fulya ve çArşı Davası Açıklaması

Hasan Arat’ın konuşmasından satır başları;

Fulya davası vicdandır, unutulmayaca

Hasan Arat, konuşmasında Fulya ve çArşı davalarına da değindi. “Fulya davasında zarar etmediğimiz tespit edilmiştir. Artık bu dava kapanmıştır. Enerjimizi harcamayalım” diyen Beşiktaş İkinci Başkanı Engin Baltacı’ya tepki gösterdi. Arat, “Biraz önce ikinci başkan Fulya davasını artık unutalım dedi. Fulya davası vicdandır, Fulya davasını hiçbir Beşiktaşlı unutmayacak, hiçbir şekilde unutulmayacak” ifadelerini kullandı.

YUNANİSTAN KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ

yunanistan kira garantili golden visa yurt disi emlak
SELANİK KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ FIRSATINI KAÇIRMAYIN

NationalTurk Haber

Beşiktaş taraftarına kimse talimat veremez

Son dönemlerde tribünlerden yönetime yönelik yapılan istifa çağrılarının talimatla yapıldığı yönündeki değerlendirmelere tepki gösteren Hasan Arat, “Beşiktaş camiasının kültürünü ve geleneklerini iyi tanıyanların, Beşiktaş taraftarına kimsenin talimat veremeyeceğini de gayet iyi biliyor olması gerekir” diye konuştu.

“çArşı’yı yargılayanlar Türkiye’yi terketti”

Taraftarların depremde verdikleri mücadele ve katkıya teşekkür eden Hasan Arat, 10 yıldır darbe iddiasıyla yargılanan çArşı grubuna da sahip çıktı: “Hiç unutmuyorum. Camiamızın insanlarına yapılanları hiç unutmuyorum. Sabaha karşı evden alındıklarında ağlayan anaları babalaları, eşleri, çocukları, işsiz kalanları bu psikolojiyi üzerinden atamayanları… O gün iddianameyi hazırlayanlar Türkiye Cumhuriyeti’ni terk ederken, 10 yıldır çArşı mahkeme salonlarında mücadele ediyor. Ve ‘Bu memleket bizim” diyerek, bedel ödemeye devam ediyor. İnşallah kısa zamanda beraatleri açıklanır aileleri ve camiamız huzura kavuşur. Sadece iyi günde değil kötü günde de Beşiktaş’ın özgür ruhuyla gurur duyuyorum”

Divan Üyesi Ersan Aksoylu Divan Kurulunu Protesto Etti

Eski divan kurulu genel sekreteri Ersan Aksoylu ise Hasan Arat’a yapılanları kınayarak konuşma hakkını kullanmayarak Divan Kurulunu protesto etti.

Divan Toplantılarında tepkileri çeken Fethi Hıngarlar Kimdir ?

Fethi Hıngarlar Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği Üyeleri derneği başkanıdır. İnşaat sektöründe çok aktif olarak tanınan Fethi Hıngarlar  aynı zamanda Nisan 2012’den itibaren Ytong’un Yönetim Kurulu Başkanıdır.
Fethi Hıngarlar Ytong ailesine 1979 yılında katılmıştı.

1990-2004 yılları arasında Genel Müdür, daha sonra Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görev yapan Fethi Hıngarlar  1946 yılında İstanbul’da doğdu. Sultanahmet Ticaret Lisesi ve sonrasında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden 1968 yılında mezun oldu. 1970 – 1979 yılları arasında Türk Philips’te görev yaptı. 1979 yılından bu yana Türk Ytong Sanayi A.Ş.’de muhtelif kademelerde ve halen Yönetim
Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Hıngarlar TİSK toplantısında
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Hıngarlar TİSK toplantısında

Fethi Hıngarlar’ın halihazırdaki görevleri arasında;

Türk Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Gaziantep Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Evren Zincir A.Ş. Başkan Vekili, Avrupa Gazbeton Birliği (EAACA) Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (IMSAD) Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı (FİNANS KULÜP) Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, BJK Divan Kurulu 2. Başkanı, Gebze Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği bulunmaktadır.

Tevfik Yamantürk’ün BJK Divan Başkanlığını tartışılıyor

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu