Fulya DavasıHaberSpor Haberleri

BJK A.Ş. Genel Kurulu’nda hararetli tartışmalar

bjbj

Beşiktaş Futbol A.Ş.’nin 01.06.2014 – 31.05.2015 tarihlerini kapsayan olağan ortaklar Genel Kurul Toplantısı BJK Plaza’da gerçekleştiriliyor.

Saat 10:30’da başlayan Genel Kurul toplantısına aynı zamanda kongre üyesi olan hisse sahibi ortaklar da katılıyor. Beşiktaş Postası’nın edindiği bilgilere göre toplantıda üyelerin sorduğu sorular hararetli tartışmalara yol açtı. Bazı üyeler de şirket yönetimini ibra etmeyeceklerini gerekçeleriyle birlikte dile getirdiler.

Aldığımız bilgilere göre mevcut şirket yönetim kurulunun ibra edilmeme nedenlerinden bazıları şöyle; 2012’de ibra edilmeyen Yıldırım Demirören, Ertunç Soğancıoğlu ve Mehmet Soysal’ın ibra edilmemeleri üzerine açtıkları davayı kaybettiklerini hatırlatan üyeler buna rağmen eski üç yönetici için neden sorumluluk davası açılmadığını sordu? Yönetimin kazanılan Fulya davasını temyize götürecek olması da üyeler tarafından şiddetle eleştirilirken bir başka konu ise bonservisle alınan futbolcuların bedelsiz olarak gönderilmesi oldu.

Şirket yönetimine itirazların zirve yaptığı konu ise Aktif Bank’tan alınan 100 milyonluk kredinin denetleme imkanı bulunmayan Beşiktaş İnşaat A.Ş.’ye devredilmesi oldu.

Hüseyin Mican’ın şirketteki görevi, KES Tekstil olayı, Kartal Yuvası’ndaki gelişmeler, Fikret Orman’ın “beyaz yalanlar” açıklamasının hisselerdeki etkileri, sermaye artırımları, denetçi raporları, BJK A.Ş. hisselerinin değersizliği gibi konular da toplantı boyunca ele alındı ve tartışmalar yaşandı.

Toplantı sonucuyla ilgili bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

[adrotate banner=”103″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu