Bilgin Gökberk’ten TFF’ye: Bulaşma artık kulüplere, başka hoca mı yok?

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Gazeteci Bilgin Gökberk, Şenol Güneş’in milli takımla anlaşması ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Radyospor yayınına bağlanan Gökberk’in açıklamaları şöyle;

“Bulaşma bu takımların antrenörlerine… Başka hoca mı yok? Yok mu senin dünyayı takip eden scout ekibin? Hiddink’i getirdi mesela o bir seçimdi. Türk sistemi Hiddink’i yok etti o başka.

Fatih Terim’i Galatasaray’ın başındayken almak istedin. Araya hatırını kıramayacağı bir sürü insanı soktunuz aldınız. Şimdi aynı şeyi Şenol Güneş’te yaptınız. Git başka hoca bul kendine. Girme kulüp işlerine. Zaten Türkiye’de fanatizm ayyuka çıkmış.

Şimdi Beşiktaş şampiyonlukta iddialı. Çok bulaşmak istiyorsan gizli bir anlaşma yap, kimse bilmesin.

Fatih Terim kim Şenol Güneş kim Ersun yanal kim, TFF kim? TFF memur ya. Apartman yöneticisi. O kulüpler adına Türkiye’yi yönetiyor, başka bir şey yapmıyor. Fatih Terim’i, Şenol Güneş’i alıyorsun, yarın sıra Ersun Yanal’a gelecek. Bırak uğraşma. Konyaspor’un da alma hocasını. Dünyada başka hoca mı yok? Elalemin torpilli adamına iş vereceğine, iş bulma kurumu gibi çalışacağına bul bir tane İngiliz, Alman, Portekizli çalıştır. Altyapını da bunlara teslim et. Genç, idealist bir hoca bul. Takımı gençleştiriyorum, Anadolu’yu tarayıp yeni futbolcular bulacağım de. Orayı bir gruba emanet et.

Bir sene kendi takımının başında kalacak olan hoca psikolojisi vardır, mesela Ersun Yanal, sezon sonuna kadar takımında kalacak. Bir de Şenol hocanın psikolojisi. Konsantre olduğuna inanıyorum Şenol Güneş’in yanlış anlaşılmasın. Ama kafasının bir köşesinde milli takım var şimdi.

Fatih Terim, Şenol Güneş, Ersun Yanal, Aykut Kocaman, olmadı Lucescu. Bu federasyon hala görevde kalıyor.”

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: