“Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde oynamaya davet etti…”

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Bakambu’nun maaşı nedeniyle gelecek yıl Çin’de kalmasının imkansız olduğu ve oyuncuya Beşiktaş’ın talip olduğu iddia edildi.

Beşiktaş kemer sıkmaya çalışıyor… pahalı oyuncularla yollarını ayırmaya çalışıyor. Ancak siyah-beyazlıların her hafta biraz daha Şampiyonlar Ligine yaklaşması transfer dedikodularının da patlamasına neden oluyor. Beşiktaş’ın adı bu kez de daha önce Bursaspor forması giyen Bakambu ile anıldı.

Pulse dergisi Afrika’nın en fazla kazanan oyuncuları listesi yaptı. Bakambu’nun haftada 307 bin euro yılda ise 15.9 milyon euro ile Aubameyang’tan sonra Afrika’nın en fazla kazanan oyuncusu olduğunu açıkladı.
Ancak haberin detayında bu parayı 31 Aralık tarihine kadar alacağını çünkü Çin’den ayrılmak zorunda olduğunu iddia etti. Kulübü Pekin Gouan’ın Bakambu’ya daha fazla bu rakamı ödemesinin Çin hükümetinin aldığı kararlar gereği imkansız olduğunu yazdı.

Bakambu ile ilgili asıl iddia ise Fransa doğumlu DR Kongolu oyuncunun Çin’den ayrıldıktan sonra Süper Lige döneceği iddiası oldu. Haberde, “Türk Ligi’nin lideri, Bakambu’yu kendisi için gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde oynamaya davet etti” denildi. Beşiktaş’ın adı haberde geçirilmedi ancak Beşiktaş şu anda Süper Ligin lideri.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz