Quaresma 30, Sivok ve Holosko 27 Eylül’de milli davet almış yönetimin haberi yok

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Portekiz Futbol Federasyonu Quaresma'nın kadroya alındığını 30 Eylül'de açıkladı

Beşiktaş Kulübü’nde yaşanan Quaresma krizinde, Beşiktaş tarafı “bize bir bilgi gelmedi” demesine rağmen Portekiz Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinde milli kadroyu 30 Eylül tarihinde açıklamış olması kafaları karıştırdı.

Sporx.com’un özel haberine göre, Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu Ricardo Quaresma‘nın, Portekiz Milli Takımı’na davet edildiği için apar topar Gaziantep kampını terkedip ülkesine gitmesi, ardından Beşiktaş’ın Spor Toto Süper Lig’in beşinci hafta mücadelesi olan G.Antep maçının ertelenmesi için Futbol Federasyonu’na başvurması bir anda ülke spor gündemini meşgul eder hale geldi.

Quaresma ile ilgili yaşanan sıkıntı sürecinde, Beşiktaş Portekiz Futbol Federasyonu’na bu oyuncunun 3 Ekim Pazartesi günü değil de, 4 Ekim Salı günü kampa katılması konusundaki talebi, UEFA prosedürleri gereği reddedildi.

UEFA’nın bu konuyla ilgili kuralında, eğer bir ülke takımının art arda iki maçı varsa, bu ülke federasyonunun milli takımı kadrosuna aldığı futbolcuyu oynadığı kulüpten 5 gün önce kampa alma hakkı olduğu yer alıyor. Portekiz Futbol Federasyonu da UEFA’nın bu kuralını göstererek, Beşiktaş’ın itirazını reddetti ve Quaresma’yı yarın sabah Portekiz’de olması için çağırdı.

cek cumhuriyeti milli kadro2

Çek Cumhuriyeti Ve Slovakya Federasyonları Sivok ve Holosko'nun kadroya alındığını 27 Eylül'de açıkladı

Çek Cumhuriyeti Ve Slovakya Federasyonları Sivok ve Holosko’nun kadroya alındığını 27 Eylül’de açıkladı
Yaşanan krizde ilgi çekici bir nokta ise Portekiz başta olmak üzere Avusturya hariç diğer ülkelerin milli kadrolarını Eylül ayı bitmeden açıklamış olmalarıydı. Portekiz Futbol Federasyonu 30 Eylül tarihinde resmi sitesinden milli takım kadrosunu açıklarken Quaresma’nın da ismi bu listede göze çarpıyor.

Bunun yanısıra 27 Eylül’de milli takım kadrosunun açıklayan Çek Cumhuriyeti ve Slovakya Milli Takım kadrolarında da Holosko ile Sivok isimleri bulunuyor.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: