BJK HaberleriHürser Tekinoktayİş Dünyası HaberleriSpor Haberleri

Tekinoktay’dan Koç Holding’e : Barcelona’nın aldığı sponsorluk reklamına talip olacağız

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren
önceki Beşiktaş Başkan adayı ve Divan Kurulu üyesi Hürser Tekinoktay Twitter sayfasından yaptığı açıklamada önce Ali Koç’a teşekkür etti, sonra Koç Holding’in Barcelona’ya yaptığı sponsorluk anlaşmasına talip oldu.

Önce teşekkür sonra sponsorluk

Önceki hafta Klima isyanında bulunan Tekinoktay Twitter’dan yaptığı paylaşımda, ”Klimaları dünya paralara satıyorsunuz, sonra servis işini taşeronlara veriyorsunuz.

Bu sıcaklarda hizmeti aksatıyorlar, çünkü ‘işe yetişemiyoruz diyorlar’ Niye adam almıyorsunuz dendiğinde;

‘Biz taşeronuz aldığımız adam kışın ne yapacak diyorlar.’ Barcelona’ya sponsor olacağınıza ve futbol peşinde koşacağınıza halka hizmet verin”

ifadelerini kullanarak, Fenerbahçe Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Ali Koç’a Arçelik klima isyanında bulunmuştu.

Hürser Tekinoktay: Barcelona’nın aldığı sponsorluk reklamına talip olacağız

Tekinoktay yeni yaptığı paylaşımda klima şikayetinin çözüldüğünü belirtirken Ali Koç ‘a ve Koç Holding’e teşekkür ederek 

“Sevgili dostlarım ve konuyu etmiş olan değerli gazeteci arkadaşlarımın bilgisine; Uzun süre yaşadığımız klima/servis problemi Koç Holding’in sorumluluk taşıyan kişilerine intikal ettikten sonra;

Ofisimize fabrikadan hem teknik ekip gönderilmiş, hem de istememiş olmamıza rağmen, klimanın değişimi yapılmıştır. Süreci her gün iki kez takip edip sonuçlandıran Ebru Hanıma ve gerekli hassasiyeti gösteren Ali Koç’a bizzat teşekkür ederim. İşi en başında sahiplenmeyen servis ve bazı görevlilere;

Çocukluğumuzda Vehbi Koç’u anlatan kitapları okuyarak büyüdüğümüzü ve onlardan bir tanesi olan İmparator’u okumalarını tavsiye ederim. Kullanmaya başladığımız Arçelik Klima ile 3 gündür Lapland’da yaşıyor gibiyiz, tekrar teşekkür ederiz.

Barcelona ve Futbol konusuna gelince; Bir gün Beşiktaş Kulübü Başkanlığı görevine gelirsem; Ali Koç ve Koç Holding’in Barcelona’ya verdiği sponsorluk ve reklama talip olacağımı;

Siyah Beyazlı forma ile taşıdığımız, değerli ve tarihsel markalarıyla birlikte UEFA Şampiyonlar Liginde büyük başarılara imza atacağımızı şimdiden taahhüt ederim.

Sevgi ve saygılarımla” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ta sponsorluk düğümü hâlâ çözülemedi!

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 28 Ekim 2022’de yaptığı KAP açıklamasında Vodafone’la yapılan sözleşmenin ilk döneminin sona erdiğini ve 2022/2023 sezon sonu itibariyle geçerli olmak üzere stadyum isim hakkı sponsorluğu’nun feshedildiğini bildirilmişti.

Beşiktaş Yönetimin stadyuma hala sponsor bulamaması yoğu eleştirilere sebep olmakta.

Beşiktaş taraftarları: “Yönetim derhal istifa etmelidir dünyanın en iyi 5 stadında biri olan mabedi ize sponsor bulamamak yönetimin istifasına yeterlidi” diyerek isyan ediyor.

Bazı sosyal medya paylaşımları;

“Beşiktaş 6 ay önce de tastamam bugünkü haldeydi. Kadrodaki eksikler, transfer ihtiyaçları, bütçe, gelir-gider durumu, sona eren sponsorluk, biten sözleşmeler, hepsi 6 ay önceden ayan beyan ortadaydı zaten… Beşiktaş yönetimi bu 6 boyunca ne yaptı, çok merak ediyorum.”

“Stad sponsorluk anlaşmasının biteceği yıllardır belli olan bir durumdu, Beşiktaş yönetimi ne yazık ki bu işi beceremedi. Geçen sene sponsor konusunda helal olsun diyordum. Şimdi aynısını söyleyemiyorum planlama 0 gercekten.”

https://twitter.com/commandantemre/status/1674718684789571590?s=20

20 Ağustos 2013 Beşiktaş ile Vodafone arasında 145 milyon dolarlık anlaşma imzalamıştı

Beşiktaş, Vodafone ile yaptığı anlaşma ile 5 yıllık göğüs reklamı için 29 milyon dolar, 15 yıllık stat isim hakkı içinse 116 milyon dolar almıştı.

2013 yılında Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyleydi:

“Şirketimiz ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında 2014/2015 sezonundan başlamak üzere forma göğüs reklamı (ana sponsorluk) için 3+2 yıllık toplam 29 milyon Amerikan Doları tutarında anlaşma yapılmıştır. Ayrıca, hakim ortağımız Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında sözleşme tarihinden itibaren başlamak üzere; reklam hakları, stadyum isim hakkı sponsorluğu ve stadyum teknoloji alt yapı yatırımı için 10+5 yıllık toplam 116 Milyon Amerikan Doları tutarında anlaşma yapılmıştır.”

Galatasaray da Türk Telekom ile anlaşmıştı

Galatasaray da, Ali Sami Yen Spor Kompleksi içinde yer alan stadın isim hakkını 10 yıl için 100,5 milyon dolara Türk Telekom’a devretmişti.

Galatasaray ayrıca, stat içerisinde yer alan tribünlerin isimlerini de farklı şirketlere kiralamıştı.

Ahmet Nur Çebi yönetiminin yapacağı anlaşma merakla bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada; Siyah-beyazlıların stat sponsorluğu görüşmelerinde son aşamaya gelindiği haberleri çıkmıştı.

Akşam Gazetesi’nde yer alan habere göre Beşiktaş, stat sponsorluğu için Arap Emirlikleri Havayolu şirketi Emirates ile 3 yıllık prensip anlaşması sağladığı açıklanmıştı.

3 YILDA 795 MİLYON TL KAZANACAK
Beşiktaş 3 senede toplam 27 milyon 750 bin euro (795 milyon TL) kazanacak. Ayrıca Beşiktaş forma göğüs sponsorluğu için de Emirates ile anlaşmaya vardı.

Siyah-beyazlılar, 3 sene Avrupa kupalarında mücadele ettiği dönem karşılığında toplam 5 milyon euro (143 milyon TL) alacak.

Bu haberler sonrası Emirates ile sponsorluk anlaşmasının hala yapılamadığı iddiaları gelen bilgiler arasında

Hürser Tekinoktay’dan Ali Koç’a: Barcelona’ya sponsor olacağınıza halka hizmet verin

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu