Beşiktaş’ta “Katili tanıyoruz, adalet istiyoruz” sesleri

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin davanın 12. duruşmasına devam edilirken, Dink Ailesi ile birlikte, cinayete kurban giden Abdi İpekçi, Uğur Mumcu, Metin Göktepe ve Kemal Türkler’in aileleri, Beşiktaş İskele Meydanı’nda düzenlenen “Katili tanıyoruz” eyleminde bir araya geldi.

Beşiktaş İskele Meydanı’ndaki eyleme Hrant Dink’in kızları ve eşi Rakel Dink’in yanı sıra, Uğur Mumcu’nun çocukları Özge ve Özgür Mumcu, Abdi İpekçi’nin kızı Nükhet İpekçi, Savcı Doğan Öz’ün kızı Bengü Heval, gazeteci Metin Göktepe’nin ablası Sevim Göktepe, Kemal Türkler’in kızı Nilgün Türkler katıldı. Yaklaşık 150 kişilik grup, “Katili tanıyoruz” sloganları atarak tepkilerini dile getirdi.

katili taniyoruz besiktasGrup adına açıklamayı, faili meçhul cinayete kurban giden yazar Sabahattin Ali’nin kızı Filiz Ali yaptı. Filiz Ali, “Suçluların korunup kollanmasında ne kadar resmi sıfatlı kişinin seferber olduğunu gördük. Devlet defalarca aşağılanmış oldu. Bundan daha bir hakaret olacağını düşünmüyoruz. Hangi kurum zedelenecekse zedelensin, bunun asla bir canın kaybı kadar ağır olmayacağını anlatmak zorundayız. Resmi sıfatlar taşıyanlara sesimizi duyurmaya geldik. Biz de bu davanın müdahiliyiz. Talep listesinin dikkate alınması için takipte olacağız. Basın duyurusunu magazinleştirip acılı aileler görüntüsü versin diye değil, adalet talebimizi olduğu gibi aktarmaya geldik” dedi.

Grup açıklamanın ardından, sloganlar atarak İstanbul Adliyesi’ne yürüdü. Bu sırada kısa bir açıklama yapan Doğan Öz’ün eşi Sezer Öz ise, “Artık bir itiraf istiyoruz. Bu kurumun ortadan kalkmasını istiyoruz. Yürütme de bu konuda gerekeni yapmalı. Biz artık kocaman bir aile olmak istemiyoruz. Bu kadarla kalmaz istiyoruz” diye konuştu. (Star)

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: