BeşiktaşBJK HaberleriNeler Oluyor ?

BJK Futbol AŞ’nin Bağımsız YK Üyeliğine Beymen Gruptan Tolga Egemen getirildi!

Beşiktaş, istifa eden Kerem Gürel’in yerine Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğine Hasan Arat ile aynı şirkette görev yapan Oğuz Tolga Egemen’in getirildiğini açıkladı.

Beşiktaş’ta Hasan Arat’ın başkanlığa seçilmesinden sonra Garanti Bankası destekli Beymen kadrosu büyüyor.

Cem Boyner tarafından Katar merkezli Mayhoola fonuna satılan Beymen’de eski Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen tekrar yolları kesişen Tolga Egemen yine Beymen Group’ta aynı yönetim kurulunda görev yapmakta olan Hasan Arat’ın sorumlu olduğu BJK Futbol A.Ş’yi bağımsız yönetim kurulu olarak denetleyecek.

Beşiktaş, Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) yaptığı açıklamada Kerem Gürel’in yerine Oğuz Tolga Egemen’in atandığını bildirdi.

Beşiktaş Kulübünden yapılan açıklamada:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 25.01.2024 tarih ve 2024/06 sayılı kararı ile Sn. Kerem Gürel’in istifası nedeniyle boşalan Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğine TTK’nın 363. Maddesi uyarınca yapılacak ilk genel kurul toplantısında genel kurulun onayına sunulmak üzere Sn. Oğuz Tolga Egemen’in atanmasına karar verilmiştir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.” ifadeleri kullanıldı.

Cem Boyner ve Ergun Özen destekli Beşiktaş yönetimi

Beşiktaş’ta Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner’in önemli yöneticisi olan Ergun Özen’in kadrosu dikkat çekiyor.

Hasan Arat’ın Beşiktaş yönetimi kadrosunda 2001 yılından beri Garanti BBVA’da görev yapan Cüneyt Sezgin’de şu anda Beymen Group Yönetim Kurulu Başkanı olan Ergun Özen ile aynı Tolga Egemen gibi Garanti Bankasında birlikte görev yapmışlardı.

Bir diğer yönetim kurulu üyesi Avukat Altın Mimir’de Beymen Group’taki faaliyetleriyle tanınıyor.

Bir diğer yönetim kurulu üyesi Avukat Altın Mimir'de Beymen Group'taki faaliyetleriyle tanınıyor.

Altın Mimir, bugün profesyonel avukatlarla birlikte aile hukuku, icra-iflas hukuku, ticaret ve şirketler hukuku ile gayrimenkul ve kira hukuku gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

Ergun Ozen Tolga Egemen Hasan Arat Beymen

Hasan Arat ve Ergun Özen Beymen 50’inci yılını muhteşem bir gala ile kutladı

Oğuz Tolga Egemen Kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olan Tolga Egemen, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti Menkul Değerler Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

1969 Ankara doğumlu olan Tolga Egemen, TED Ankara Koleji mezunudur. Son 12 yılı Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcılığı olmak üzere, 20 yıl Bankacılık sektöründe görev yapmıştır. 2012 Yılında tüm görevlerinden istifa ederek ayrılmıştır.

Tolga Egemen bir dönem Özyeğin Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı.

Beymen Group Yönetim Kurulu üyesi olan Tolga Egemen, FIBA (Uluslararası Basketbol Dernekleri Federasyonu) Finans Komitesi Üyesi, Öğretmenler Akademisi Vakfı Başkan Yardımcısı, Darüşşafaka Derneği Danışmanlar Kurulu Üyesi ve SALT (Çağdaş Sanat ve Araştırma Merkezi) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Ethem Sancak: ‘Cem Boyner ile yurtdışı hamlem hataydı’ dedi.

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu