BeşiktaşBJK HaberleriSpor Haberleri

Beşiktaş eski yöneticisi Efe Bezci’den Ahmet Nur Çebi’ye ‘Bıraktım Seni Şoku”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin yönetim kurulundaki eski yöneticileri, Beşiktaş kulübünün başını ağrıtmaya devam ediyor… Şimdi de Efe Bezci’den haciz şoku.

ESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, geçtiğimiz yıl dönem Ahmet Nur Çebi’nin listesinde yer alarak yönetim kuruluna girmişti.
Adı bir çok tartışmalara karışan Efe Bezci Beşiktaş’ın yeni döneminde görev almayacağını açıklamıştı.

Beşiktaş eski yöneticisi Efe Bezci'den Ahmet Nur Çebi'ye 'Bıraktım Seni Şoku"

EFE BEZCİ BIRAKMAM SENİ KAMPANYASINDA 28 MİLYON LİRA VERDİ Mİ ?

Bırakmam Seni kampanyası raporlarına yansıdığı bilinen bir isim olan Efe Bezci şimdi hacize mi geliyor ?

Daha önce 4 milyon Euro Beşiktaş’a para verdiği konuşulmuş, hatta Ahmet Nur Çebi de bir divandaki bırakmam seni kampanyası için yaptığı konuşmasında “Bakmayın orada benim 67 milyon lira verdiğime. Onun içinde başka arkadaşlarımın da payı var” demişti.

İşte o payın en büyüğü de Bezci’nin…

Divan kurulu toplantısından önce de Çebi, yönetici arkadaşlarını uyardığı ortaya çıktı. Günlük hayatı bile sürdürmek için ödeme güçlüğü çeken, işten çıkartılanlara bir ödeme planı sunamayan Beşiktaş yönetiminde Çebi, yöneticileri uyaran Çebi, “Arkadaşlar biz buraya ünlü olmak için gelmedik. Artık herkesin taşın altına elini koyma zamanı geldi. Maddi olarak destek vermelisiniz”dediği öğrenilmişti

ANKARA’LI ESKİ YÖNETİCİ EFE BEZCİ ALACAĞI İÇİN KULÜBE İHTAR ÇEKTİ!

NationalTurk Haber

Ahmet Nur ÇEBİ’nin ilk yönetim kurulunda yer verdiği Efe BEZCİ, alacağı olan 2 Milyon TL için Beşiktaş kulübüne ihtar çektiği öğrenildi. Parasını almak için başkan ve yönetime 7 gün mühlet tanıyan Ankara’lı eski idareci, alacağını tahsil edememesi durumunda haciz işlemleri uygulayacağı gelen bilgiler arasında.

AHMET NUR ÇEBİ VE EFE BEZCİ BODRUM TATİLLERİ

Efe Bezci ve Babası Salih Bezci Bodrum Gündoğan’da inşaatı devam eden ‘The Bo Viera Bodrum’ projesi için Bodrum’da bulundukları yaz günlerinde sık sık birlikte oldukları Ahmet Nur Çebi ile Bodrum sahillerinde tatil bile yapıyorlardı.

Ahmet Nur Çebi ve Efe Bezci aynı zamanda Bodrumda sık sık beraber oluyorlardı.

Ankara’nın önde gelen işadamlarından Besa Grup’un başkanı Salih Bezci’nin oğlu olan Efe Bezci, babası ile birlikte yaptığı  ‘The Bo Viera Projesi’nin Bodrum’da bir infial yaratması üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın girişimleri sonrasında yıktırılması söz konusuydu.

Ne olmuştu?

2019 yılında çıkan haberler üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bizzat The Bo Viera’nın olduğu bölgeye giderek denizden ve karadan denetim yapmış ve projenin ilk etabında inşa edilen konutlar ve eklentilerle ilgili mimari projeye aykırı unsurların yıkılması talimatını vermişti.

Mimari projeye aykırı olarak inşa edilen 26 adet yapının ayrık olan düzeninin birleştirilerek tek bir yapı olarak inşa edildiği, birleştirilen blok aralarının ayrıca kullanıma açıldığı tespit edilmiş.

Üç adet istinat duvarı ve plaja inmeyi sağlayan asansör kulesinin de ruhsatsız olarak inşa edildiği ortaya çıkmıştı. Bodrum katların ise açığa çıkartılarak deniz manzaralı hale getirildiği belirlenmiş, ardından projede yıkımlar gerçekleşmişti.

14 Eylül 2021 tarihinde Bakanlık tartışmalı The Bo Viera projesini onayladı; Bodrum’da 310 konut, 90 odalı otel ve 7 ticari yapı inşa edilecek

Yoğun yapılaşma nedeniyle kamuoyunda tartışılan Bodrum’daki The Bo Viera projesinin son halini inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı projeye onay verdi. Şirket 139 dönümlük arazide 310 konut, 90 odalı otel ve 7 ticari yapı inşa edecek.

Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre Muğla’nın Bodrum ilçesi Gündoğan Çetibeli mevkiinde Besa Grup tarafından inşa edilen The Bo Viera adlı lüks konut ve otel projesinin son haline Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay çıktı. Hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu bakanlık tarafından onaylandı.
Mahkeme ÇED raporu istemişti.

Projenin daha önceki sürecinde; “Turizm Konaklama Tesisi, Tatil Evleri (Konut), İskele ve Kıyı Düzenlemesi Projesi” için, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 31 Mart 2020 tarihinde “ÇED Gerekli Değildir” kararı verilmişti.

Ancak söz konusu kararı, Muğla 2. İdare Mahkemesi, tesis kapasitesinin 500 odayı aştığını belirterek ÇED sürecine tabi tutulması gerektiği sonucuna varmıştı.

Bu kapsamda hazırlanan ÇED raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelendi ve 10 Eylül 2021 tarihinde onaylandı.

Kıyı düzenlemesinden vazgeçildi
1704 sayfalık ÇED raporuna göre, BESA Marin Turizm işletmeleri, projenin önceki halinde yer alan kıyı düzenlemesi ve iskele yapılarından vazgeçti.

İnşaat süreci devam ederken ruhsat ve eklerine aykırı yapılan imatlardan kaynaklı şantiye çalışmaları durdurulmuş ve ruhsatlar dondurulmuştu.

Durdurma işleminden sonra, 54 bağımsız bölümün bulunduğu 12 blok için yıkım kararı çıkmış, bu arada tadilat proje çalışmalarına başlanmıştı.

Konut atışından 300 milyon lira, işletmeden 17 milyon lira gelir bekleniyor
Yapı adedi ve tipinde yapılan değişiklikle, 7 Eylül 2020 tarihinde tadilat ruhsatları verildi. Buna göre, 309 ada 1 parselde 261 bağımsız bölümden oluşan 75 blok, 305 ada 3 parselde 56 bağımsız bölümden oluşan 14 blok ortaya çıktı. 309 ada 2 parsel için ise tadilat çalışmaları devam ediyor.

ÇED raporuna göre, toplam 139 bin metrekare büyüklüğüne sahip 3 parselde verilen ilk yapı ruhsatlarına göre toplamda 337 bağımsız bölümden oluşan 87 blok yer alacaktı. Projesinin son hali 90 odalı otel, 310 konut, 7 ticari yapı olarak planlandı.

BESA Grup toplam 171 milyon lira yatırım yapacağı proje için 5 yılda konut satışında 300 milyon lira, otel işletmeciliğinden yıllık 17 milyon lira gelir bekliyor. Şirket 2023 yılına temmuz ayı sonuna kadar The Bo Viera adlı projeyi tamamlamayı hedefliyor.

Efe Bezci’nin sosyal medya paylaşımında pasta keserken görüntü vermesi büyük tepkilere neden oldu.

Tarihin en az katılımlı kongresini yaşayan Beşiktaş Konya’da da yalnız kaldı.

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu