Cezalar açıklandı, Beşiktaş tahkime gidiyor

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

TFF, Beşiktaş Kayserispor maçında edilen küfürlerle ilgili olarak Beşiktaş’a 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Yönetim, cezanın kupadaki Gaziantepspor maçında değil lig maçında uygulanması için tahkime gidiyor.

TFF’den yapılan açıklamaya göre Beşiktaş’a verilen cezalar şöyle;

BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, 20.03.2011 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – KAYSERİSPOR Spor Toto Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürattan dolayı ve çirkin ve kötü tezahürat eyleminin aynı sezon içerisinde 4. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 60.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle takdiren 7.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.

Beşiktaş itiraz edecek

Beşiktaş Kulübü, PFDK’nın verdiği ceza nedeniyle Tahkim Kurulu’na başvurma kararı aldı. Yönetim, PFDK’nın verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasının ilk resmi maç olan Ziraat Türkiye Kupası yarı finalindeki Gaziantepspor karşılaşmasında değil, Gençlerbirliği ile yapılacak lig maçında uygulanmasını talep edecek.

Paylaş.

1 Yorum

  1. bu bir sabotajdır hakemler bu sene beşiktaşı mafetiler saygılaar

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: