Beşiktaş İlçesinden HaberlerGündem

Belediye sokak hayvanlarına mama ve su dağıtımına başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle yapılan #evdekal çağrılarının ardından yiyecek ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının imdadına Beşiktaş Belediyesi yetişti.

Beşiktaş Belediyesi, sokak hayvanlarının aç kalmaması için mama ve su dağıtımına başladı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da mama dağıtan ekiplere eşlik ederek Azerbaycan Dostluk Parkı’nda can dostlarını besledi.

Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle restoran, kafeterya ve benzeri yerlerin kapanması, vatandaşların da genellikle “Evde Kal” çağrılarına uyması nedeniyle sokakta yaşayan canlıların yiyecek bulması her geçen gün daha da zorlaşıyor.

Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de bu doğrultuda harekete geçerek Etiler, Konaklar, Ulus ve Bebek mahalleleri başta olmak üzere ilçenin birçok noktasına hayvanlar için mama bıraktı. Aynı zamanda muhtarlıklar ve parklarda bulunan mama kaplarına da sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmamaları için mama, yem ve su takviyesi yapıldı.

Başkan Akpolat: “Bu zor günlerde can dostlarımızı unutmuyoruz.”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da ekiplerin çalışmalarına katılarak sokak hayvanları için Azerbaycan Dostluk Parkı’nda mama dağıttı. Ekiplerin özverili bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Başkan Rıza Akpolat sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bu zor günlerde sokakta yaşayan canlılarımızı da can dostlarımızı da unutmuyoruz. İşletmelerin beslediği sokak canlılarımız vardı. Koranavirüs nedeniyle işletmeler kapandığı için sokaktaki canlılarımızın beslenme sorunu oluştu. Biz de bu durumda mümkün olduğu ölçüde hem sağlıklarına hem de beslenmelerine dikkat etmek zorundayız. Beşiktaş’ta yaşayan tüm canlılar bize emanet. Dolayısıyla bu sorumluluğumuzun da bilincinde olarak hem kedi hem de köpeklerimize mamalar hazırladık. Parklarımıza onları bırakıyoruz ve onların bu zor koşullarda beslenmelerini sağlıyoruz. Bizim veterinerlik çalışma saatlerimiz 17.00’ye kadardı. Onu 21.00’e çıkarttık. Takviye personel ilave ettik. Acil Hayvan Ambulansımızı hizmete koyduk. Dolayısıyla Beşiktaş’ta yaşayan canlılarımıza daha iyi ve daha hızlı hizmet verebilmek adına bu çalışmalarımızı yaptık. Bu hastalıkla mücadele ettiğimiz bu zor günlerde de yine aynı şekilde bu sokakta yaşayan canlılarımızı unutmadık. Tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber; Veterinerlik Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarımızın büyük, özverili çalışmalarıyla beraber onların da yanında oluyoruz.”

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu