Ayfer Atay: Şu an Beşiktaş’ta rant var

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Ayfer Atay: Şu an Beşiktaş'ta rant varYaklaşan yerel seçimler öncesi Beşiktaş’ta da tansiyon yükseliyor. DSP’den Beşiktaş Belediye Başkan adayı olan Ayfer Atay, Radyo Barış’ta katıldığı programda icraatlerini anlatırken CHP’ye ve mevcut başkan İsmail Ünal’a da yüklendi.

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın yardımcılarından birinin bile kötü yönetimden şikayet ederek DSP saflarına geçtiğini belirten Ayfer Atay, “Şu an Beşiktaş’ta rant var. Belediyede hiçbir iş yapmadan maaş alan yüzlerce insan var. Bu insanlar, ‘Ayfer Atay gelirse maaşlarımız ne olur” diye kara kara düşünüyor. Beşiktaş’ın gençleri işsiz dolaşırken belediyede sigortasız olarak çalıştırılan yabancı uyruklu insanlar var.” dedi.

Dinleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan tecrübeli siyasetçi, CHP’ye de yüklenerek “Cumhuriyet Halk Partisi’nde yönetim komple değişmelidir. AKP’nin hükümranlık sürdüğü, ekonominin dibe battığı, herkesin susturulmaya çalışıldığı bir ortamda CHP oyunu artıramıyorsa parti yönetiminin tamamı çekip gitmelidir.” ifadelerini kullandı.

Ayfer Atay, AKP’nin Beşiktaş’ta seçim kazanmasının imkansız olduğunu da belirterek “Solun oylarını bölerek AKP’nin kazanmasını sağlamayın diye bizi eleştiriyorlar. AKP’nin bugün Beşiktaş’taki oyu %11. Beşiktaş’ta belediye başkanı seçilmek için en az yüzde 35 oy almak gerekiyor. Yani AKP’nin Beşiktaş’ta seçim kazanma ihtimali yok. O yüzden CHP halkı yanlış yönlendirmesin.” diye konuştu.

Programda Beşiktaş’ta yapacakları hakkında da bilgiler veren Ayfer Atay, şunları söyledi;

“Beşiktaş’ta 8 tane üniversite var. Başarılı öğrencilerimize nitelikli staj ve burs imkanı sağlayacağız. İlçedeki yurt sorununu çözmek de hedeflerimiz arasında. Politikacılar olarak seçimleri kadınların aldığını yeni anladık. Kadınlarla ilgili çok önemli projelerimiz var. Kadınlar için her türlü kurs açacağız ve onlara meslek kazandıracağız. Erkeklerin yaptığı her işte kadınlar da olacak. Emeklilerimize yaz piknikleri ve boğaz turları yaptıracağız. Onları evden kurtarıp hayata tutunmalarını sağlayacağız.”

Ayfer Atay, radyo programında son olarak “Parti değil, dürüst, vizyonu olan, tecrübeli belediye başkanını seçin” diyerek seçmenlere seslendi.

Paylaş:

3 yorum

  1. Barış Yurtseven on

    CHP’li Başkan İsmail Ünal hakkında 21 tane dava açıldığını gazetede okudum, hatta üç tanesi ağır ceza mahkemesinde bakılıyormuş. Yazık Beşiktaşı kimler yönetiyor. İsmail Ünal, Seba kulüpde başkaniken türbünlere “Dursun kalsın Seba gitsin” diye bağırtı. Sonrada oy için Sebanın heykelini dikmeye çalışıyor. Beşiktaş Süleyman Seba’yı ve Ayfer Atay’ı özlüyor. Oyum Beşiktaşa bir sürü tesis kazandıran Ayfer Atay’a…

  2. Ugur Balkan on

    Ayfer Başkan Beşiktaşa hak ve huzur getirir ama inşallah rantın da hesabını sorar

  3. BÜLENT PÜSKÜLLÜ on

    Sayın ayfer başkanım.beşiktaşta 8 üniversite 5 tanede 5 yıldızlı otel var.bize ne faydası var ki.beşiktaş yeni imar yasasından öyle büyük darbe yedi ki,kendi evimizi yıkıp yapamayacağız,ama maşallah isteyenler gökdelenleri 2 şer tane yaptırıyor,maşallah.bu arada bahçeşehir üniversitesi sahili ele eçirmeye başladı bile,öğrencilerine otopark bile yapmayan bu okul,bizim sokaklarımızı (asariye cd,şerefliveli sk)bedava otopark olarak öğrencilerine sunmaktadır.metroyu bile planlanırken beşiktaşa getiremeyen yönetimler,ortaköye sadece naylon kahvehaneler kazandırmıştır,artık hafta sonları gürültüsüz patırtısız,sokaklarında sahipsiz kedi köpekleri olmayan,düzgün temiz,beşiktaş için çalışan bir belediye istiyoruz,size de başarılar dilerim…

Bir Yorum Yaz