CHP’nin yolsuzluk iddiası Aybastı’yı karıştırdı

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Aybastı Belediye Başkanı AKP'li İzzet Gündoğar

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ve Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum’un Ordu’nun Aybastı ilçesi ile ilgili yolsuzluk iddiaları geniş yankı uyandırdı.

Batum ve Kart, dün TBMM’de düzenledikleri basın toplantısında Ordu’nun Aybastı İlçesi’nde parti çalışması yaptıkları sırada yolsuzluk iddiasına ilişkin kaset ve belgelerin ellerine geçtiğini açıkladı. Kasette AKP’li belediye başkanı ve milletvekili ile bir iş adamı arasındaki para alışverişinin olduğunu belirten Kart ve Batum, kaseti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve savcılığa vereceklerini söyledi .

Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, yaptığı açıklamada İstanbul’da olduğunu ve Aybastı’ya döner dönmez konu hakkında açıklama yapacağını ifade ederek “Olay iddialardan ibaret. Görüntüleri görmedim. Ne olduğunu da bilmiyorum. Çiğ yemedik ki karnımız ağrısın. Çamur at izi kalsın mantığı ile ortaya attığı bir iddia” dedi.

Kasette Aybastı Belediye Başkanı ile görüldüğü ileri sürülen AKP Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz ise görüntülerin basında yayınlanması halinde açıklama yapacağını belirtti. Ayhan Yılmaz 12 Haziran seçimlerinde aday gösterilmedi.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz