Atilla Türker’en yine gündemi sarsan haber ve kulüpten yalanlama

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

İş adamı Atalay Demirbaş, Beşiktaş’ın Kuzu Grup’a ait olan Sea Pearl projesinden 5 milyon dolar değer biçilen gayrimenkul için 10 milyon dolar ödediğini iddia etti. Demirbaş, iddialarını Ajansspor yazarı Atilla Türker aracılığıyla duyurdu. Kulüpten ise yalanlama gecikmedi.

Demirbaş, kendisinin 1 milyon 800 bin dolarlık komisyonunu alamadığı için açıklamalarda bulunduğunu belirten Beşiktaş Yönetim Kurulu üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu suçladı. Demirbaş Başkan Fikret Orman’ın da bu olay konusunda bilgisi bulunduğunu ileri sürdü. Beşiktaş iddiaları yalanladı ve dava açacağını duyurdu.

Atilla Türker’in haberi

Beşiktaş kulübü ise skandal iddialarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bir internet sitesinde bugün ‘Beşiktaş’ın 10 milyon doları nereye gitti?’ başlığıyla yayınlanan haber tamamen gerçek dışıdır. Kuzu İnşaat’ın da konuyla ilgili yaptığı açıklamada olduğu gibi Beşiktaş JK ile Kuzu İnşaat arasında hiçbir ticari ilişki olmamıştır.

Sözde bir gazetecinin kulübümüzü, Yönetim Kurulu Başkanımızı ve Yönetim Kurulumuzu iftira ile karalamaya yönelik yaptığı geçmiş haberleri için devam eden hukuki süreçlerimiz bulunmaktadır. Son olarak yazdığı ve tamamen yalan olan haberle ve bu habere yer veren kurumla da ilgili ayrıca hukuki işlem başlatılacaktır.

Hiçbir dayanağı olmayan ve tamamen düzmece iddialara dayalı bu haberlere kamuoyunun itibar etmemesini önemle rica ederiz.”

Paylaş:

Bir Yorum Yaz