Muhalefetten seçimin iptali dahil üç ayrı dava

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş’ta Mayıs ayında yapılan ve Fikret Orman ile Hürser Tekinoktay’ın yarıştığı olağan seçimli genel kurulun iptali için dava açıldı.

Hürser Tekinoktay’ın yönetim kurulu listesinde de bulunan avukat Aker Çıtak Beşiktaş Postası’na yaptığı açıklamada genel kurul süreciyle ilgili üç farklı dava açtıklarını söyledi.

Kulübe usulsüz üye yapılan ve aidatları toplu yatırılan kişilere Genel Kurulda oy kullandırıldığı, ayrıca seçim günü bazı üyelerin otobüslerle kulübe getirilerek oy kullandırıldığı ve lüks otellerde konaklatılarak ağırlandığı gerekçeleriyle seçimin iptali talebiyle dava açıldığını belirten Çıtak, Beşiktaş’ın 2,5 Milyar TL borca batık hale getirildiği gerekçesiyle de ibranın iptali davası açıldığını duyurdu.

Seçimle ilgili açılan üçüncü dava ise Disiplin Kurulu ile ilgili.

Çıtak, Disiplin Kurulu üyelerinin disiplin soruşturmalarında tüzük kurallarını ihlal etmeleri nedeniyle, yeniden aday olamayacakları halde, seçime katılarak yeniden göreve gelmelerinin, tüzüğe aykırı olduğu gerekçesiyle disiplin kurulu seçiminin iptali için de dava açıldığını sözlerine ekledi.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz