Atıf Keçeci: “KPMG raporunu beyle ellerine koz geçirmesi için yaptırmadı. Takipçisi olacağım.”

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Siyah beyaz haber sitesi olan Duhuliye.com okurları için yazılar yazan Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Atıf Keçeci hafta sonu yapılacak mali genel kurulunu ve KPMG raporları ile ilgili son durumu değerlendirdi.

2012’de Fikret Orman, Ekim 2019’da A.N.Çebi geldiklerinde vaat anlamında ilk sözleri geçmiş dönemlerin hesaplarının kontrol ettirilmek üzere uluslar arası denetim şirketlerine inceleme yaptırılıp rapor haline getirileceğini ve camianın bilgilendirileceğini açıklamışlardı.

Bu incelemeler sonuçları gerek Fikret Orman gerekse Ahmet Nur Çebi tarafından isteyen dernek ve A.Ş üye ve ortaklarına daha etik olan ve sonuçlarından korkusu olmayanlarca kulüp resmi sitesinden yayınlanarak camia bilgilendirilmeliydi. Bu yapılmadı ve 2 gün sonra önemli bir İdari ve Mali genel kurul var, hala camia bilgilendirilmiş değil.

KPMG incelemesi beyler ellerine koz geçirmek için yaptırılmadı

Bu incelemeleri beyler ellerine koz geçirmek için şahsi bütçeleriyle ve iş yerlerinin incelemesini yaptırmadılar. Sadece yönetimde oldukları için kulübün parasıyla ve de dernek ve A.Ş’ye ait tüm camiayı ilgilendiren bir incelemenin sonuçlarını özelleştiremezler buna hiç mi hiç hakları yoktur ve etik değildir. Aylardır ilki yıllardır kulüp kasasında bulunan raporların gerekli(!) incelemeleri aylardır yapıldığına göre derhal ibra oylamaları yapılacağından genel kurul öncesinde üyelerin bilgisine sunulmasını görev bilinci taşıyan karakterlerin yerine getirmesini bekliyoruz. Aksi halde sadece işlerine geldikleri şeklinde değerlendirilecek bölümlerin satır başlarını açıklamak önce kendilerini töhmet altında bırakır ve bu husus her zaman bagajlarında olacağı için şahıslarını ve yakınlarını rahatsız eder.

Son dönemlerde bir hayli artan hemşehrilik duygusuyla hareket edildiği zannını akıllara getirebilir.

Şahsen bu rapor sonuçlarında merak ettiğim hususları görmek isterim. Mesela; son bir A.N.Çebi’nin “Çatı danışmanlığı ödemesi konusunda açtığı ve kaybedip tazminata mahkum olduğu” mahkeme kararına esas tarafımdan kulüp denetleme kuruluna ve onlarca da mahkemenin talebiyle dava dosyasına koyulan belgeler tarafımdan KPMG şirketine gönderilmişti, mahkemenin kararına mesnet teşkil eden bu belgelerin KPMG tarafından ne şekilde değerlendirildiğini merak ediyorum,  takipçisi olacağım. Özellikle stat inşaatıyla ilgili bazı özellikle malzeme alımı ile ilgili hususları da keza belge ve bilgileriyle KPMG’ye göndermiştim. Ancak anladığım kadarıyla onlar sadece Fikret Orman’ı suçlayacak işler üzerine yoğunlaştırılmışlar bu durum  son dönemlerde bir hayli artan hemşehrilik duygusuyla hareket edildiği zannını akıllara getirebilir.Bu raporların zaman geçirilmeksizin resmi siteden yayınlanması dedikoduların önünü kesmesi yönüyle de şarttır.

Çebi tarafından disipline sevk ettirilip “İhraç” kararı alınmış kişi şimdi aynı konunun tekraren incelenmesi için Genel Kurul gündemine madde koyulmuş.

Bakıyorum konu ibra olunca birbirlerine düşman kesilenler kolkola girip Beylerbeyi’nde kurulan sofralarda ‘Edilsin- edilmesin’ çalışma kulisine girmişler Adam radyolarda gazetelerde Ahmet Nur Çebi’ye başta “Omurgasız” olmak üzere hakaretler yağdırmış, Çebi tarafından disipline sevk ettirilip “İhraç” kararı alınmış şimdi aynı konunun tekraren incelenmesi için G.Kurul gündemine madde koyulmuş. Nasıl oluyor, insanların manevi-karakter anlamlı omurgaları 5-6 senede yenileniyor mu?  “Tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş” deyimi bu tarz yaşanmış olaylar sonrası mı lügatlara girmiş, alışık olmadığımız durumlar tuhafımıza gidiyor.

İnşaat A.Ş. G.Müdürü tarafından mesaiye gelmediği için işten çıkarıldıktan sonra kötü mü oldu?

Bir başkası uslu uslu oturacağına yemekli içkili toplantılar tertip edip “ibra” konusunda yönlendirme yapıyor. Adama sorarlar senin yakının kulüpte görev alırken başkan kimdi . İnşaat A.Ş. G.Müdürü tarafından mesaiye gelmediği için işten çıkarıldıktan sonra kötü mü oldu? O tarihlerde kulüp aidatlarınızı listeler içerisinde yatıran görevli kişiler halen hayatta ve ilgili makbuzlar dosyada .

Bir de kongre divan başkanlığı için sıkı bir çalışma olduğunu gözlemliyorum .

Kongre Divan Başkanlığı doğruluk ve haysiyet sahibi kişilerce yapıldığında bir sıkıntı olmaz. Ama ‘Bu isim  ona yakın bu buna yakın’ hesabı seçilecek insanı yaralar. Defalarca bu görevi ifa ettim. Karşı olmama rağmen konuşmacı adedinin sınırlaması olayında genel kurul kararına takıldığım için serbest bırakılmasına heyetçe karar veremedik. Birçok kongre sonucu mahkemeye taşınmasına karşın yönettiğim hiçbir G.Kurul bu tarz olayla karşılaşmadı, şahsen de herhangi bir soruya muhatap olmadım.

Tekrar dile getirmek istiyorum ki; herkes aklına başına toplasın, şanlı kulübümüzün tarihine kara sürecek işlere başvurulmasın, ibra konusunda bireyler vicdani duygularla karar verip sonrasında kalben huzursuzluk duymamalıdırlar. Yıllardır beklenen inceleme raporları kamu bilgisine derhal sunulsun. Bilinsin ki bu raporların sonuçları G.Kurulda kalmayacak kulübünü sevenlerce gerekenler yapılacaktır.

Atıf Keçeci / Duhuliye.com

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: