Ali Gültiken tekrar gündem oldu : “Önce kendi işinizi yapın”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Divan toplantısında cevap hakkı verilmeyen Şafak Mahmutyazıcıoğlu önceki akşam TELE 1’e katılarak inanılmaz iddialarda bulunmuş ve “Transfer ettikleri futbolcuya işletme devrettiler Açıklamam gerekiyorsa açıklarım. Bende boş değilim.” demişti.

Bunun üzerine Beşiktaş Postasının yaptığı araştırmaya göre, iddianın Beşiktaş yönetim kurulu üyesi ve Asbaşkan olan Emre Kocadağ ile futbolcu Gökhan Gönül ve Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu arasındaki ticari ilişki ağına ve bunun transfer öncesine geldiği gelen bilgiler arasındaydı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu TELE 1’de açıkladığı olayı perde arkası ismi Emre Kocadağ mı ?

Şafak Mahmutyazıcıoğlu bu açıklamaları ardından Ali Gültiken’in önceki yıl Emre Kocadağ’a söylediği sözler akıllara geldi.

Ali Gültiken’den Emre Kocadağ’a: “Önce kendi işinizi yapın”

Beşiktaş’ın alt yapısından yetişip, 5 lig şampiyonluğu yaşayan, efsane kadroda yer alan siyah-beyazlı kulübün efsane isimlerinden Ali Gültiken; kulübün asbaşkanı Emre Kocadağ’ın Antalyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamalara sert tepki göstermişti.

Kocadağ’ın penaltı beklediği pozisyon için televizyon programlarında yorumculuk yapan isimlere seslenerek, “Beşiktaşlı yorumcular diğer yorumcuları biraz izlesin. Onlar gibi sesleri çıkmalı” ifadesini  kullanmasının ardından kulübün efsane futbolcularından Ali Gültiken sert tepkide bulunmuştu.

“EMRE KOCADAĞ SÜTLAÇ SATIYOR! HÜKÜM VEREMEZ… ”

Bu sözleri üzerine Gültiken, “Emre Kocadağ ticari anlamda sütlaç satıyor. İşi bu. Siz bu konuma geldiniz diye herkese, neyi ne yapacağı konusunda hüküm veremezsiniz” sözleriyle Emre Kocadağ’a sert çıktı.

TRT Spor’da yorumculuk yapan siyah-beyazlı kulübün efsanesi Ali Gültiken’in şu yorumu yapmıştı;

“Sorumlu olan insanlar görevlerinin gereğini yerine getirecek ama ölçülerini de bilecekler. Mikrofon size uzatıldı diye herkese her şeyi söyleme hakkına sahip değilsiniz. Beşiktaşlı yönetici Emre Kocadağ ticari anlamda sütlaç satıyor. İşi bu… Siz bu konuma geldiniz diye herkese, neyi ne yapacağı konusunda hüküm veremezsiniz. ‘Sen bu şekilde davran’ diye hitap edemez. Sen önce kendi işini doğru yapacaksın. İşini doğru yapmadan farklı gündem oluşturmayı düşünüyorsa yanlış yapıyor. Çünkü Beşiktaş’ta Emre Kocadağ ve onunla beraber devam eden arkadaşlara şunu söyleyeyim. Bir sürü konuyu Beşiktaş’ın mali genel kurullarında yapacağınız ve söz vereceğiniz halde bugüne kadar adım atmadınız. Önce kendi işinizi doğru yapacaksınız. Beşiktaş’ın menfaatlerine göre hareket edeceksiniz.   Ondan sonra başkalarının ne yapıp yapmayacağı konusunda ahkam keseceksiniz. Bu arkadaşlar güçlü yönetim olarak geldi. Herkes onları destekledi.”

Şafak Mahmutyazıcıoğlu TELE 1’de bombaladı

Share.

Leave A Reply