“Ali Gültiken efsanemiz olarak kalsın, kendisini kullandırtmasın”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş Başkan adayı Hürser Tekinoktay, kongre süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Tekinoktay, aday olup olmayacağı konusunda spekülasyonlar yapılan Ali Gültiken için de önemli açıklamalar yaptı.

Artı TV’de Asena Özkan’ın sunduğu programa konuk olan Tekinoktay’ın açıklamaları şöyle;

(İsmail Ünal’ın aday olacağı iddiaları, CHP geçmişi olan bir başkanın Beşiktaş’ta başarılı olup olamayacağı yönündeki tartışmalar hakkında)

CHP’den belediye başkanlığı yaptı, bir daha aday gösterilmedi. Önce kendi partisine hesap vermeli. Hesap veremediği için bir daha aday gösterilmedi. Maliye Bakanlığının tuttuğu raporlar var hakkında. İçişleri Bakanlığı müfettişleri soruşturuyor. Devlet karşınıza çıkar. Ortaköy’deki futbol sahasının müthiş sihirbazlıklarla buharlaştırıldığını ortaya çıkarmıştık Barış Ertül ile birlikte. Deprem toplanma merkezini ve spor sahasını imara açtı. İftira atıyor dedi ve İsmail Ünal ile mahkemelik olduk. 5 yıl sonra o davaları biz kazandık. Futbol sahasını talan etmiş bir anlayış tekrar futbol takımının başına geliyorsa zaten siyaseti o partiyi bu partiyi konuşmaya gerek yok iş bitmiş demektir.

Ahmet Nur Çebi ile birleşmesi söz konusu mu?

Ahmet Nur Çebi ile bir birlikteliğimiz söz konusu olmaz. Bizim yönetimi ibra etmedik. Öyle bir yönetimden ayrılmış kişiyle birlikte olmamız mümkün değil. Bir şey daha var o zaman niye Ahmet Nur Çebi’yle birleşelim, Fikret Orman’la birleşiriz, aynı şey.

Ali Gültiken’i kullanıyorlar

Eski sporcularla ilgili sorunuza gelirsek. Metin siyaset yapmıyor, o işlere girme niyeti yok. Feyyaz’ın da yok. Ama Ali’yi üzülerek takip ediyorum. Çok uzun zamandır Beşiktaş’ın siyasetinin içinde.

Beşiktaş’ın eski sporcularının seçim ve siyaset için kullanılması yanlış.

Ali eğer kendini kullandırıyorsa, mesela ben Metin’i kongrelerde divanlarda görmüyorum. Feyyaz’ı da görmüyorum. Ali bütün kongrelerde var ama hiçbir kongrede görüş bildirmedi. Geliyor, gidiyor. O efsane, efsane kalsın. Ali siyaset yapacaksa öncelikle sporcular derneği başkanı olacak, onları intizam edecek. Yönetimlere hizmet eden bir kurum haline gelmiş. Biz eski sporcularımızı yurt dışına göndereceğiz, eğitim aldıracağız diyoruz. Ama eski sporcular derneğinin başkanları iktidarlara yemekler veriyorlar, diğer adaylarla görüşmüyorlar bile. Bu yanlış bir şey. Ali’nin önce oranın başkanı olup orayı düzeltmesi lazım.

Ali’yi kullanıyorlar. Kullandırtma Ali!

Biz imza toplamaya çalışıyoruz. Yaklaşık 500-600 kişi imza vermiyor. Diyorlar ki Ali çıkacak bekleyelim. Zaten bol bol imza enflasyonu yarattılar. Bir kişi bir adaya imza verebiliyor. Yine noter dayatması getirdiler. Mahkeme kararına rağmen buna uymayan bir divan kurulu çıktı yine.

Herkes diyor ki Ali’yi bekleyelim. E arkadaşlar muhalefetten kimse seçime giremezse mutlu mu olacaksınız? Böyle demokrasi olur mu? Ali bizim Ali’miz olarak, efsanemiz olarak kalsın, kendini kullandırtmasın. Gelsin başkan adayıyım desin, çıksın kürsüye bize de anlatsın. Ben de Ali kendini geliştirdi diyeyim varımla yoğumla destekleyeyim. Ama bunu da yapmayınca muhalefetin konsolide olması engellenmiş oluyor. Ve bundan nemalanan küçük küçük gruplar oluyor. Bakıyorsunuz daha önce falancanın yanında çalışmış gruplar. Biz buna alet olmak istemiyoruz. O yüzden Ali’yle birleşme veya onu yanımıza alma falan bunlar çirkin şeyler. Benim muhatap olmamam gereken şeyler.

Share.

Leave A Reply