Akmerkez’de geciken yıkım

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Akmerkez YıkımAkmerkez’in çatısındaki kaçak yapılar nihayet yıkıldı.

Dev reklam panolarıyla kamufle edilerek inşa edilen kaçak yapıların yıkımı, Beşiktaş Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yapıldı.

Etiler’de oturan bazı vatandaşların şikâyeti ile ortaya çıkan Amerkez’deki kaçak yapı ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin eski üyesi Hüseyin Sağ önerge vererek konuyu gündeme taşıdı. Beşiktaş Belediyesi, tamir ruhsatıyla yapılan kaçak inşaatla ilgili önce tutanak tuttu. Ardından Akmerkez yönetimine yıkım için tebligat yaptı.

Beşiktaş Belediyesi, yönetimin yıkım yapmaması üzerine burayı mühürledi. Ancak Akmerkez yönetimi mührü sökerek inşaata devam etti. Beşiktaş Belediyesi daha sonra kaçak bölüme çıkan merdivenleri söktü. İki kez tekrarlanan bu olayın ardından bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi de kaçak yapıyla ilgili İmar Kanunu’na aykırılıktan dolayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Akmerkez yönetimi suç duyurusuna itiraz ederek, yürütmeyi durdurma için İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Ancak Akmerkez’in talebi reddedildi. Akmerkez 6 ay geçmesine rağmen kaçak yapıları yıkmayınca, Beşiktaş Belediyesi zabıta ekipleri dün sabah yıkım için alışveriş merkezine gitti. Akmerkez yönetimine kaçak yapıları yıkmadığı ve mühür fekki yaptığı için Beşiktaş Belediyesi Encümeni tarafından ceza kesilecek, ayrıca yıkım masrafları alışveriş merkezi yönetiminden tahsil edilecek.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz