Ahmet Nur ÇebiBJK HaberleriSpor Haberleri

Ahmet Nur Çebi: Ben Beşiktaş’ı hırsızlara bırakmam!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den çarpıcı açıklamalar: Türk Futbolu, federasyon ve transfer politikaları

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Türk futbolunun yönetimini eleştirdi, transfer politikalarını ve takımdaki gelecek planlarını anlattı. ‘Türk futbolunun kanayan yarası federasyondur’ diyen Çebi’nin Beşiktaş ile de çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Ahmet Nur Çebi’nin ” Beşiktaş’ı hırsızlara bırakmam demesi Beşiktaş’ camiasında şaşkınlığa yol açtı.

Ahmet Nur Çebi’nin açıklamalarının tüm detayları haberimizde…

Sözcü10:22 – 10 Temmuz 2023Sözcü Gazetesi Spor Servisi Müdürü Bahadır Çokişler, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Sözcü yazarı Yasin Yıldırım.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den çarpıcı açıklamalar:

Türk Futbolu, federasyon ve transfer politikaları
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündemdeki konularla ilgili olarak içini SÖZCÜ gazetesine döktü…

“Türk futbolunun kanayan yarası federasyondur kardeşim! Federasyonu ortadan kaldırın Kulüpler Birliği’ni devreye sokun onlardan daha iyi yönetir” diyen Başkan Çebi şöyle devam etti:

“TFF olarak bütün kurulları siz seçiyorsunuz. Bu tarafsız olamaz. Bunun tarafsız olması için başkan ve yönetim kurulu gibi MHK ve Tahkim Kurulu için de seçim yapılmalı.”

“BEŞİKTAŞ OLMAZSA SEN HİÇ OLAMAZSIN”

“Onlar da listesini yapmalı, biz seçelim. Biz seçtiğimiz zaman kimse bir şey diyemez. Ama yok, istemiyorlar. Çünkü her şeyi idare etmek gibi düşünce biraz antidemokratik. ‘Beşiktaş’a ihtiyacımız zaten yok’ demek akıl tutulması.

Beşiktaş olmasa sen orada hiç olamazsın! ‘Sen oraya seçildin bize her türlü şeyi yapabilirsin, bu sana hak’ diye bir şey yok! Onu bu camia yaptırmaz, Fenerbahçe de Galatasaray da olsa yaptırmaz. Orada çok canın sıkılıyorsa, rahatsızsan istifa eder gidersin.”

Dikkati Çekenler

Sözcü Gazetesi Spor Servisi Müdürü Bahadır Çokişler, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Sözcü yazarı Yasin Yıldırım.

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

Ahmet Nur Çebi: TFF Başkanının hareketlerinden huzursuzuz

“Bir huzursuzluk var. Gerginlikle huzursuzluk başka bir şey. Biz TFF Başkanı’nın hareketlerinin tavırlarından biraz huzursuz oluyoruz. Biraz da şahsileştirmiş vaziyette. Bunu da doğru bulmuyorum. Kulüpler Birliği’nde 19 takım varsa 17’sinden TFF Başkanı olmam yönünde istek geldi.

Ben bunun olmayacağını söyledim. Onlar beni aday gösterip sonra vazgeçmediler. Ben istemediğim için görevim Beşiktaş olduğu için arkadaşlar bizi gündemden dışarı çıkardılar. Ben Beşiktaş’ı hırsızlara bırakmam!”

“Bunların hepsi kayıkçı kavgası!”

“Dursun Özbek benim büyüğümdür, ağabeyimdir. Bir röportajında diyor ki ‘Tebrik etti mi, etmedi’. (Şampiyonluk için) Teamüllerde böyle bir şey yok. Biri bunu kıracaksa önce ağabeyler ağabeyliğini yapacak!

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında çok abartılı söz düellosu oluyor. Bunların hepsi kayıkçı kavgası! Aslında birbirleriyle sorunları yok. Varmış mış mış gibi gösterip gibi yürümeye çalışıyorlar. O kayık yürümez, su alır. Bunu birçoğu anladı da halen daha düzelemiyor!”

Ali Koç,  Dursun Özbek ve Ahmet Nur Çebi.

“TFF Genel Kurulu’ndaki konuşmam sırasında TFF Başkanı’nın Ali Koç’a ne söylediğini görmedim. Ben onun dudak hareketlerini okuma eğitimine sahip değilim. İlk defa paylaşmak istiyorum. ‘Doğru mu değil mi? Sizin ağzınızdan duymak istiyoruz’ diye kendisine resmi mektup yolladık. A şıkkı, hiç cevap vermeyecektir. O zaman bunu söylenmiş kabul ederim. B şıkkı böyle bir şey söylemedim diyebilir, teşekkür ederiz. Doğruyu söyleyeceğini umut ediyoruz. Söylemişse ona göre tavır alacağız.”

Sözcü Gazetesi Spor Servisi Müdürü Bahadır Çokişler, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Sözcü yazarı Yasin Yıldırım.
Ahmet Nur Çebi, Sözcü Gazetesinde Bahadır Çokişler ve Yasin Yıldırım ile yaptığı röportajda: “Ben Beşiktaş’ı hırsızlara bırakmam!” dedi

Ahmet Nur Çebi: “Burak Yılmaz, özünde Beşiktaşlı olan kardeşimiz, hesabı kapattık.

“Burak Yılmaz, özünde Beşiktaşlı olan kardeşimiz. Benim o gün gönül koyduğum, kendimi hala haklı görüyorum ama o defterleri kapattık, öpüştük. Aldığı bir-iki penaltı desek de bu bir espri. Alınmasın o da bizim çocuğumuz. Bize daha fazlasını verdiği için. Geçmişle hesabımızı kapattık. Türk futbolu milli takıma hoca arıyor ya belki Burak olacak. O da bizden olsun biz hazırlıyoruz onu.”

“YÜZDE 99 ŞAMPİYONUZ”

Geçen sezonu değerlendiren, yeni sezon için de umutlu konuşan Başkan Ahmet Nur Çebi, “Biz geçen sene şampiyonluğu nasıl kaybettik diye sorun; Mert kaleye 3 ay geç kaldı, Ghezzal’in hiç olmadığı bir sezon yaşadık. Josef Ankaragücü maçında sakatlandı. Bu üç oyuncu oynasaydı biz açık ara şampiyonduk! Aboubakar’a gittik Weghorst’tan gelen parayla aldık.

Beşiktaş taraftarı rahat olsun. Aboubakar önceki dönemde sakat olduğu için oynamadı. Hatta ben onu zorladığım için Sivas’ta sahaya çıktı. Aboubakar’dan ben memnunum daha iyi olacak. Bana göre bu sezon şampiyonluk şansımız yüzde 99. Daha hazırız, daha aile havası oluştu” ifadelerini kullandı.

Hasan Arat, Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören ve Ethem Sancak’ın maç keyfi

Ahmet Nur Çebi: Transferlerde yıldız falan 8-10 milyon Euro maaşla, bizde öyle yok

Transfer konusunda camiaya da mesaj veren Çebi, “Sokakta bilinen, TV’de seyrettiğimiz büyük futbolcular var. Gidip onları almak başarı değil. Biz ocak ayında Şenol Hoca’nın, Amir, Onur, Aboubakar’ın gelmesiyle 2-3 transferle işi bitirmemizi sağlayacak konuma geldik.

Transferler ne kadar gizli yapılırsa o kadar faydalı oluyor. İyi transferler yapmaya çalışıyoruz, yıldız falan 8-10 milyon Euro maaşla, bizde öyle yok” dedi.

Ahmet Nur Çebi’den Arda Güler ve Emirhan yorumu: “Aileleri para makinası görüyor”

“Arda Güler çok iyi çocuk. Türk vatandaşı olarak gurur duyduk. Biz de geçen sene üç gencimizi verdik. Açık konuşalım aileleri ve menajerleri bu çocukları para makinesi olarak görüyorlar. Emirhan’a o kadar ‘Gitme’ dedim, ailesini zapt edemedik, menajerini durduramadık.

Çocuklar karşıma çıkıyorlar, ‘Başkanım annem, babam, menajerim bilir. Biz bilmeyiz’ diyorlar. Oğlum nasıl bilmezsin! Pasını, şutunu bilerek atıyorsan bunu da bilirsin. Gitmek isteyeni durduramıyorsunuz. Böyle de bakmak lazım.”

Ahmet Nur Çebi’nin Hasan Arat’ı ima etmesi tepki aldı “Spor Bakanlığına Kükreyin Paçavralar”

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu