Ahmet Nur Çebi: Aboubakar sakatsa sakattır

Pinterest LinkedIn Tumblr +

NTV’ye konuşan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, şampiyonluk, Sergen Yalçın’ın sözleşmesi ve Vincent Aboubakar hakkındaki iddialarla ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

“SERGEN YALÇIN’LA ANLAŞACAĞIZ”

“Hocayla sözleşmemizin varlığı ya da yokluğunun şampiyonlukla alakası yok. Sergen Yalçın’ın sözleşmesi bitti. ‘Yola devam edelim’ diyeceğiz. Maddi manevi benden bir şeyler talep edecektir. Muhtemelen anlaşacağız. Ben, Sergen hocanın uzun süre Beşiktaş camiasının içinde olmasını istiyorum.

“ABOUBAKAR SAKATSA SAKATTIR”

Aboubakar’la ilgili doktor raporumuz var. Doktor oynayabilir dediği zaman Aboubakar, iyi bir insandır ve gelir oynar. Eğer oynayamıyorsa sağlık nedeniyle oynamıyordur. Bunun başka türlü tartışılmasını doğru bulmuyorum.

Aboubakar’ın 3 günde bir MR’ı çekiliyor. İyileşmenin çok yavaş gittiğini görüyoruz. Başkaları sakatlandığı zaman ‘Futbolda sakatlık vardır’ deniliyor da Aboubakar için bunu neden çok gördüler? Bunu da biraz manidar buluyorum. Takımı germek adına yapıldı.

Aboubakar’ın bizden sözleşmeyle ilgili bir talebi söz konusu değil. Eğer öyle olsa Sivas maçına çıkmazdı. Sivas maçında sahaya çıktı ve tekrar sakatlandı. O gün bizi kırmayan futbolcum bugün neden böyle şeyler yapsın ki? Sakatsa sakattır.”

“Aboubakar sözleşmesindeki maddeden ötürü oynamıyor” iddiası

Beyaz TV’de yorumculuk yapan Sinan Engin, Vincent Aboubakar’ın sözleşmesindeki maddeden ötürü oynamadığını iddia ederek günlerce gündemden inmemişti. Engin, “Sevgili Aboubakar, Sergen abin sana ne diyorsa dinle. Bu Beşiktaş sana kucak açtı. Sen Beşiktaş için çok önemlisin. 7 tane final maçı var, şampiyonluk var. Beşiktaş taraftarı senden çok şey bekliyor. Sergen hocanı yalnız bırakma. Para çözülür. Sakın oynamayarak Beşiktaş’ın dengesini bozma. Hakkını fazlasıyla alırsın.” ifadelerini kullanmıştı.

Vincent Aboubakar’da tartışmalara konu olan madde ne?

Vincent Aboubakar, Beşiktaş’la bu sezon 30 maça çıktığı takdirde sözleşmesi otomatik olarak 1 yıl daha uzayacaktı. Kamerunlu golcü şu ana kadar siyah-beyazlı formayla toplamda 29 maça çıktı, 16 gol ve 5 asist yaptı.

Beşiktaş’ın sezon başında Porto’dan bedelsiz olarak kadrosuna kattığı Aboubakar, siyah beyazlı ekipten yıllık 1,5 milyon Euro kazanıyor. 2016-17 sezonunda yine aynı ekibe kiralanan oyuncu, o dönemde yıllık 3,3 milyon Euro ödeme almıştı. Aboubakar’ın sözleşmesi, 30 Haziran’da sona eriyor.

5 Mayıs 2001 Tarihinde Başkan Ahmet Nur Çebi önce ne demişti 

29 maçta 15 gol ve 5 asistlik katkı sağlayan Aboubakar’ın sözleşmesinin otamatik olarak uzamaması için oynamadığı iddiaları haftalarda gündemi işgal ediyor. Siyah beyazlı yönetimse bu iddiaları yalanladı. Ortaya atılan iddialar nedeniyle başkan Ahmet Nur Çebi, Kamerunlu futbolcuya “Böyle bir durum varsa, sen hiç dert etme. Ben senin 30 maç koşulunu 35’e çıkartırım, sorun değil. Kafan rahat olsun. Biz sana hakkını veririz. Yeni sezonda koşulları iyileştiririz” dedi.

4 maçta 1 maç daha oynarsa

Aboubakar ile sezon başında yapılan anlaşmaya göre 30 maça çıkması halinde kontratı otomatikman 1 yıl uzuyor. Yıllık 1.5 milyon Euro alan Aboubakar, siyah beyazlı kulüpten ayrılmak isterse 7.5 milyon Euro getirip, bonservisini alma hakkına sahip. Oyuncu, kronik sakatlığından ötürü maç kaçırması halinde de oynamadığı her maç için 40 bin Euro ceza ödemeyi kabul etti. Mevcut sözleşmeye göre Ziraat Türkiye Kupası finali dahil, kalan son 4 maçta Aboubakar 1 maç daha oynarsa sözleşme uzayacak…

Share.

Leave A Reply