2 senedir susan Metin Keçeli’den inciler!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

2 senedir susan Metin Keçeli’den inciler! Beşiktaş Kulübü Eski Yöneticisi Metin Keçeli istifa ettikten sonra konuştu! Metin Keçeli, tek imza yetkisi nedeniyle Yıldırım Demirören’e tepki gösterdi.

CNNTURK’te yayınlanan Spor Masası programında Emre Tilev’in sorularını yanıtlayan Metin Keçeli‘nin açıklamaları;

“Bu kadar büyük transferler kulübü büyük borca soktu. Bundan evvel ki yıllarda 6+2 yabancı ise bizde 14 yabancıydı. Daha sonra bunları gönderdik. Oynatmadan paraları ödendi. Ayağını yorganına göre uzat, gelirin kadar masraf et mantığı uygulanmadı. Demirören‘in yöneticilik mantığı bizimle uyuşmuyordu. Başkanlar tek imza yetkisi olabilir. İkinci başkan ve genel sekreter iki imza. Demirören, transferi çok sevdiği için kendi yetkisini kullanarak oyuncu almıştır. Her gün kulübün içerisindeydim ama Beşiktaş’ı televizyondan takip ederdim.” dedi.

“Kongre’den Süleyman Seba‘nın başarı telgrafı okunduğunda herkes ayakta alkışladı. Çünkü bu kişi 12 yıl başkan oldu. Bunun altında toplumda doğru şeyler yapan kişilere karşı olan hatır göstergesidir. Onların unutulmadığının göstergesidir. Demirören’in 103 milyon Tl alacağı için yapacağı konuşmayı herkes dinledi. Böyle bir paranın hibe edilmesi bile insanların akıllarını şaşırttı. Kongre de bile ibrada sorunlar yaşadık. Yönetim istifa etmişti. Demirören, Beşiktaş Kulübü’nden senetlerini almış. Sonra aldığı senetlerin üzerinde şartlı da olsa bağışlayacağını söyledi. Artık benden sonraki isimler de hibe etsin” dedi.

“Demirören 103 milyon TL’mi iade edin diyebilir. Şartlar bunu gerektiriyor diyebilir. O hangi amaç ile senetleri aldığını bilemiyoruz. Başkan adayı değilim. Bundan önceki yönetim sürecinde aday olabileceğimi söyledim. Kitlenmiş kulübün önünü açmak için daha az miktarda para gerekiyordu. Bunu toplayamayınca çekildim. Daha sonra Demirören’den teklif aldım. Bir takım hatalarını söylediğimde, “sen bizim büyüğümüzsün gel bize ağabeylik yap” dedi. Bende yönetim kuruluna girdim. Ben 2 sene boyunca kabus gördüm. 20 senelik Beşiktaş’taki kariyerim iyiydi. Beşiktaş camiası beni sever. Arada istifa etmek en fazla Demirören’in hoşuna giderdi. Beşitaş’ta bana gösterilen sevgiye yanlış yapmış olurdum.” dedi.

Transferleri televizyondan öğreniyorduk

“Demirören’in senetini ben imzalamadım. Kimin imzaladığını bilmiyordum. Bugünde gazetelerde gördüm. Yapılan transferi biz duyamazdık. Başkan tek imza ile transferi yaptırabilir. Beşiktaş’ta Mustafa Denizli’nin gidip, Schuster’in geldiğini televizyondan gördüm. Demek ki bu kadar harcanan paralarda başarı yoksa demek ki yanlış şeyler olmuş. Ben Beşiktaş camiasında kendine göre sevilen yerdeyken bu sevgiyi yıprattım. Serdal Adalı çeşitli temaslarda bulunuyor. Levent Erdoğan ve Sinan Vardar isimleri geçiyor. İnşallah Beşiktaş’ın önündeki maddi sıkıntılarını aşarlar. Bundan önceki başkan gibi yönetmeyecek, Beşiktaş’ı Seba’nın mantığı ile yönetecek bir başkan olur. Bugün alt yapıya yapacağınız yatırım kulübün kasasından çıkan para ile olur. Ancak bu yatırım size çok fazlası ile geri döner.” dedi.

“Portekizlilerden bazıları hemen gönderilmelidir. Sidnei, dün akşam gördük. Edu da kötü. Alves sahaya çıkmıyor. Bebe geldi ve hazırlık maçında sakatlandı. 1 senedir nerede? Bay-pass olan arkadaşdan çok yatıyor. Portekiz’de tedavi görüyor. Quaresma, Fernandes, Almeida ve Simao kötü oynuyor. Onlar bu şekilde oynayacak futbolcu değil. Beşiktaş-Galatasaray maçında Ernst çıldırdı ve Quaresma‘nın üstüne yürüdü.” dedi.

Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Süleyman Seba'nın kadim dostu BJK Divan Üyesi ve Mesut Arda hayatını kaybetti - Beşiktaş Postası

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: