Hakkari’de askeri konvoya saldırı düzenlendi, 5 asker yaralı!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Hakkari’de asker sevkiyatı yapan konvoya bir grup terörist tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda 5 asker yaralandı.

Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’ndan Şemdinli ilçesindeki sınır birlikliklerine asker sevkiyatı yapan konvoya, saat 00.45 sıralarında Yüksekova çıkışındaki kırsal alanda silahlı saldırı düzenlendi. Pusu kuran teröristlerin uzun namlulu silahlarla açtığı ilk ateş sonucu konvoydaki araçlarda bulunan 5 asker yaralandı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmanın yoğun olduğu bölgeye çok sayıda polis panzeri ve ambulans sevkedildi. Yaralı askerler ambulanlansa Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Askerler burada yapılan müdahalenin ardından helikopterle Hakkari Asker Hastanesi’ne sevk edildi.

Hakkari Vali Vekili Davut Sinanoğlu, askeri konvoyun Yüksekova ilçesinden çıkışı sırasında bir grup tarafından silahlı saldırıya uğradığını belirterek, açılan ateş sonucu 5 askerin yaralandığını söyledi. Silahlı saldırı ardından bölgede çatışmanın halen sürdüğü belirtildi.

Askeri konvoya yönelik saldırının ardından çok sayıda tank ve zırhlı araçç çatışma bölgesine hareket etti. Operasyon hava destekli olarak devam ediyor.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz