Yönetim karıştı!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Mete Vardar sessizliğini bozarak yazılı bir açıklama yaptı ve Fikret Orman ile Ahmet Nur Çebi’yi eleştirdi.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mete Vardar, futbol şubesindeki yapılanmanın, kendi bilgisi dışında ikinci başkan Ahmet Nur Çebi tarafından bitirildiğini belirterek “Özellikle açıklaması içerisindeki kurumsallık ile ilgili kısımları hayretle izledim. Futbol komitesini kaldırma kararını birlikte aldığımızı ve bunun kurumsallık adı altında yapılması gerektiğini belirten ifadesini ben de açıklaması sırasında duymuş oldum” ifadelerini kullandı.

Orman’ın, daha önceki yıllardan süregelen takım içerisindeki disiplinsizliklerin sona ermesi, takım bütünlüğünün sağlanması ve Beşiktaş’a yakışan takım hüviyetini kazanmak adına kendisine A takım sorumluluğunu teklif ettiğini hatırlatan Vardar’ın açıklaması şöyle;

“Kendisi, daha önce başka kulüplerdeki futbolculuktan başkanlığa kadar her kademedeki tecrübelerim, sosyal çevrem, iş hayatımdaki başarılarım, futbolun içinden gelen bir aileden olmam, karşılıksız Beşiktaş aşkım ve yönetim kurulu içerisinde bu görev için en tecrübeli üye olmam, bu görevi bana teklif etmesindeki etkenler olduğunu ifade etmiştir. Ben de pazarlamadan sorumlu yönetim kurulu üyesiyken teklif edilen bu onurlu görev için teşekkür edip, kendisinden düşünmek için müsaade istemiştim. Çünkü bu görevin getireceği büyük sorumlulukları, aileme danışmam gerekliliğini ve de iş hayatıma yapacağı etkileri düşünmek zorundaydım. On gün aradan sonra iş hayatımdaki görevlerimin büyük bir kısmını kardeşime devrederek ve ailemin de rızasını alarak başkana kararımı bildirdim.

28 Haziran 2014 itibarıyla göreve başladığım bir sene boyunca çocuklarıma ve işime bile ayıramadığım vakti, futbol takımımızla geçirdim. Bu dönemde çocukluğumuzdan beri sevdiğimiz, ilk aşkımız olan Beşiktaş’ımızın büyüklüğünü bir kez daha anladım. Bir çok deplasmanda takıma tek başıma eşlik etsem de çok zor şartlarda da olsa ekibi hiçbir zaman hiçbir yerde yalnız bırakmadım” Bir kurum için alınan kararların yönetim kurulu ile beraber alınması gerektiğini vurgulayan Mete Vardar, “Benim gibi açık, samimi ve tek amacı Beşiktaş’a hizmet etmek olan, kulüp siyasetinden her zaman uzak kalmış birinin açıkçası bunları televizyon ekranlarında ve gazetelerde görmesi son derece üzücü oldu.

İnşallah kimin tarafından ve ne sebeple verildiğini bilmediğim bu karar hepimiz için hayırlı olur. Çünkü bizler gelip geçiciyiz, aslolan Beşiktaş’tır. Dilerim ki çocukluğumuzdan beri coşkuyla sevdiğimiz Beşiktaşımız, tüm camianın birleştiği ve birlikte hareket edebildiği bir kulüp haline gelir ve yeni açılacak mabedi Vodafone Arena’da başarıdan başarıya koşarak şampiyonluklara ulaşır” görüşlerini aktardı. Teknik heyet, futbolcular ve kendilerinin çok büyük bir mücadele göstermelerine rağmen en büyük hedefleri olan şampiyonluğu elde edemediklerini belirten Vardar, şunları kaydetti: “Gerçekten iyi bir aile ortamı yarattığımızı ve uyumlu çalıştığımızı düşünüyorum. Bunun böyle olup olmadığını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Beşiktaşımızın uzun yıllar başında olacağını ümit ettiğim ve gelmesi için de çok gayret gösterdiğim Şenol hocamıza, çok uygun bir çalışma ortamı yarattığımı düşünüyorum. Umarım bu uyumlu ekip, bu sene çok daha başarılı olacak ve şampiyonluğu elde edecektir.”

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: