Yine tribünde kargaşa, başrolde yine Karagümrüklü Erdal!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş – Denizlispor maçında tribünlerin birbirine girmesinin yankıları devam ederken kapalı tribünde Yıldırım Demirören’i protesto edenlere grubuyla birlikte saldıran Karagümrüklü Erdal (Keleş) hakkında hiçbir girişimde bulunulmuyor.

İşte konu hakkında Medyaspor internet sitesinin özel haberi;

Medyaspor’a Beşiktaşlılardan yüzlerce mail geliyor. Hep aynı soru soruluyor: “Taraftara tekme tokat saldıran grupları idare eden bu adam kim?” İşte Fenerbahçe tribünlerinden transfer o adam:
Adı: Erdal Keleş

Lakabı: Karagümrüklü Erdal

Erdal Keleş KongreAmigoluğa 80’li yıllarda Fenerbahçe tribünlerinde başlamış.

O dönemde, bir Beşiktaş-Fenerbahçe karşılaşması öncesi Çarşı grubunun liderlerinden Bağlarbaşılı Uğur’a (1995 yılından sonra dün ilk kez yeniden ortaya çıkan eski tribün lideri) bıçak çekmiş. Beşiktaş taraftarlarıyla çatışmaya girmiş. Bağlarbaşılı Uğur’un bıçak darbesiyle yaralanmış. Boynunda hala o bıçak izi duruyor. (Dün gece Bağlarbaşılı Uğur ile birlikte hareket etti)

Sonraki yıllarda Fenerbahçe tribünlerinde tutunamayınca Beşiktaş tribünlerine transfer olmuş.

Süleyman Seba’ya karşı yapılan protestoların organizasyonunda önemli rol oynamış.

2000 yılında Serdar Bilgili yönetimi başa geldiğinde yıldızı parlamaya başlamış. 2000-2001 sezon açılışında kapalı tribüne davet edilen ve saha içinden yürüyerek kapalı tribünü selamlayan Başkan Serdar Bilgili’nin yanında o var. Tribünler: “Büyük Başkan!” diye tezahürat yaparken Serdar Bilgili’nin kolunu havaya kaldırıp Özal selamı verdiren yine o.

Sonradan kapanan Forza Beşiktaş Derneği kurucularından.

Kongre üyesi olmadığı halde, gerek Mali ve İdari kongrelere, gerek Seçim Kongrelerine girerek olay çıkartan yine o.

Beşiktaş dernek açılışlarından, şampiyonluk balosuna kadar tüm organizasyonlarda fotoğraf vermekten çekinmiyor.

İşte dün geceki olayları anlatan taraftar maillerden bir örnek:

7 senedir aralıksız kapalı kombinesi olan bir Beşiktaş taraftarıyım.”Taraftarın kaleminden tribündeki rant kavgaları” adlı haberinizde resmi kullanılan kişiyi lütfen deşifre edin. Zamanında Sinan Engin ile ilgili pankart açıldığında yine aynı kişi ve kişiler üst tarafa gözümüzün önünde küfürler tehditler savurdular.

Şampiyonluk kutlamalarında Bjk tv deBeşiktaş yöneticileriyle aynı masada yemek yiyen yine bu adam. Forma tanıtım gecesini izliyorum karşımda yine bu adam. Nihayetinde Denizli maçında bütün olaylarda yine bu adam. Kombine almak için biz dişimizden tırnağımızdan arttırırken,bu adamların bedavaya girip belki üstüne de para alıp orda terör estirmelerini hazmedemiyorum.Bu adamın Beşiktaş’a ne yararı var.Siz bütün bunları benden daha iyi biliyorsunuzdur zaten ama ben gözlemlerimi aktarmak istedim.İsmimi de yazmak isterdim ama inanın nolur nolmaz diye korkuyorum…

Bir başka örnek daha:

Dün akşam eşimle beraber Beşiktaş Denizlispor maçını izlemeye gittik ve kapalı üst tribünden biletlerimizi aldık. Maç öncesi Beşiktaş’ın içinde gezerken sürekli Beşiktaş taraftarı yönetimle ilgili sloganlar atıyordu ardından stada gittik ve kapalı tribünün daha sakin olarak gördüğüm eski açık tarafında oturduk. Ardından maç başladı ve numaralıda yeter artık demirören yazan bir pankart açıldı, kapalı tribünden gördüklerim numaralı tribünde bu pankartı açanlara bazı kişilerin saldırdığı oldu. İnşallah olaylar bizim tribüne yansımaz dedim ama kapalı altın sol tarafında (yeni açığa yakın bölüm) kavga başladı bu arada biz de yönetimi protesto ediyorduk. Açıkçası bütün tribün demiröreni protesto ediyordu. Bu arada gözüm kapalının ortasındaki gruba takıldı Burda da kavgalar başladı bir ara Amigo Alen’i dövüyorlar diye bir şey söylendi gerçekten de Amigo Alen bir süre yerinde yoktu.

Maçın ikinci yarısı ise benim de içinde bulunduğum tribünde protestolara devam etti. Bu sırada numaralı alttan başlarında gözlüklü yakası bağrı açık üzerinde siyah bir ceket olan biriyle üzerinde Beşiktaş ile ilgili bir şey bulunmayan birçok kişi üst tribüne geldi ve önlerine kim geldiyse yumruklamaya başladılar. Bir ara ben de yumruklardan nasibimi aldım eşimin çığlıkları hala kulağımda zorlukla eşimi çıkış bölümüne kaçırdım ancak kapalı üstün çıkış bölümünde de kavgalar devam ediyordu. Bizim maçı seyrettiğimiz kısımda birçok bayan ve çocuk vardı, bazı çocuklar o kargaşada ezildiler hatta bir tanesinin burnu kanıyordu o halimizle çocuğa yardım ettik ve ancak maç sonuna doğru çocuğun babasını bulabildik Üstlerinde Beşiktaş forması olmayan bazı kişiler hiç dikkat etmeden çoluk çocuk hatta bayanlara bile tekme tokat giriştiler bu arada etrafta bir tane polis yoktu.

Çok sık maça gelen biri değilim ancak bayanların ve çocukların da dayak yediğini gördüğüm iğrenç manzarayı size anlatmak istedim. Benim dikkatimi çeken asıl nokta biraz önce belirttiğim gözlüklü kişinin maçın başından beri olayları körüklemesiydi. Bu arada bize saldıran ve önlerine gelen çocukları bile tekmeleyen bu kişiler kanımca bazı maddeler almışlardı. Çünkü insan insana böyle vurmaz yere düşen insanları yaşlarına başlarına bakmadan tekmelediler. Maçtan sonra stattan çıktığımızda ise bizimle aynı durumu yaşayan birçok insanı da gördüm açıkçası dün kapalı tribünde eşime bir şey olmadığım için şükrediyorum ve bundan sonra Beşiktaş’ımızı çok sevmemize rağmen her ne olursa olsun maça gitmeyeceğimizi söylüyorum.

Seba protesto yürüyüşü

Söz konusu şahsın adı belli. Bir kez daha tekrarlayalım: ERDAL KELEŞ

Yeri belli, semti belli.

Serbestçe dolaşıyor…

Tek bir soruşturmaya uğramıyor.

Belli ki, İnönü stadında bundan sonraki ilk karşılaşmada da yerini alacak.

Belki tribünlerde adam dövdürmekten sıkılarak, ileriki günlerde kongre üyesi olmadığı halde serbestçe girebildiği Beşiktaş kongrelerinde kongre üyelerini dövdürecek.

İşin ilginç tarafı bu adam ve kontrol ettiği “Beşiktaş taraftarı olmadıkları açıkça belli olan” kişiler sistemli bir şekilde kapalı tribünde bulunan taraftarlara saldırırken, sile tokat döverken, emniyet güçlerinin hiçbir şey yapmaması. Olayları sadece izlemesi ve şikâyetçi olanları dikkate almaması!

İnönü stadı tribünleri 40’ın üzerinde güvenlik kamerasıyla takip ediliyor.

Mevcut kamera sisteminde, olay çıkartan kişi veya kişiler zoom yapılarak, en ince ayrıntısına kadar kaydediliyorlar.

Bundan önceki karşılaşmalarda en küçük bir kargaşada olaya anında müdahale eden ve hatta tribün içinde biber gazı sıkarak olayları engellemeye çalışan emniyet güçlerinin dün akşam günahsız insanların sille tokat dayak yiyişini müdahalesiz izlemesi son derece düşündürücü.

Bu durumda şu soruyu sormadan edemiyoruz: “Geçen sezon Beşiktaş-Kayserispor karşılaşması öncesi stat dışında düzenlenen meşale şovu engellemek için biber gazı stokunun büyük bir bölümünü tüketmekten çekinmeyen emniyet görevlilerinin, dün gece hiç aralıksız süren olaylarda bırakın biber gazını, polis copu dahi kullanmamış olmaları son derece anlamlı değil mi?”

Ağızları burunları kırılarak dayak yemek zorunda kalanların, emniyet güçlerinin olaya müdahale etmesi ve can güvenliklerini sağlamaları için illa meşale mi yakmaları gerekiyor?

saldiranlar_hangi_takim_taraftari

Erdal Keleş Alen

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

23 yorum

 1. karagümrüklüler on

  biz beşiktaşla büyüdük beşilktaşlı olarak doğduk sabahlamalardada hep vardık rahmetli abilerimizi çok iyi tanıdık amacımız hep beşiktaşlılık oldu kimse aksini söyleyemez söyleyende biter alemin gözü yaşlı karagümrük beşiktaşlı kara kartallar selam sizin abi dedikleriniz biz sabahlarken makarada gece sabahlıyolardı biz savaşıyoduk onlar kopuyodu kim daha çok beşiktaşlı

 2. berlin-carsi on

  Alemin gözü yasli KARAGÜMRÜK BESIKTASLI bukadar basit
  ERDAL ABI DE 12 yasindan beri BESIKTAS tribününe takilan biri saygiyi hakeden bi Insan

 3. erdal keleş in beşiktaşlılığından şüphe eden beşiktaşlı değildir…….

 4. Alemin gözü yaşlı Karagümrük Beşiktaşlı ! o maç tribünde olanlar esas kavganın pankarttan mı yoksa settekilerin muhabbetinden mi çıktığını bilir 😉 medya herzamanki gibi sallar takmayın bu oyunlar Ne Beşiktaşımızı nede Karagümrüğü yıkabilir !

 5. KaragümrükLü Barış on

  o gün orda olanlar tamamiyle çarşı grubunun Karagümrüklüleri tahrik etmesinden doğan olaylar yoksa hiç birşey durup dururken olmadı

 6. çarşı on

  optik öldü pembe hasan öldü sarı cezaevine girdi konuşmaya başladınız ağzınızı açamıyodunuz o abiler tribündeyken şimdi meydanı boş buldunuzz..akıllı olun değil semte tribüne bile giremezsinizz

 7. KaRaGümRükLü on

  BizLer yıLarDır TürübünDeyiz HeRkez HeRkezin İcRaTını Bilir UnutmaSın Kimse Bunda Kaç yıL önCeki MevzuLarı bizLer Bu Alemde Varız Hep Olucaz ALem BuySa KraLıda Biziz ÇarŞıLa Sorunumuz Yoktur OnLar Bizim ArKaDaş Larımız Arkadaşım Kimse KaragümrükLüler EngeL olamaz semte degil türübüne sokmicak mış sın sen kimsin 🙂 kardeş Biz nere Giricegimiz biliriz olucaklara bak önemli olan barış içinde yürümek zati takım ii gitmio onamı üzlelim yaşanan olaylaramı lütfen gerek yok boş yorumlara AsiRuh1903Karagümrüklüler

 8. karagümrüklü on

  bu alemde karagümrük alayına gider ne oglan paşa ne korkak eyüp kral bu alemde karagümrük ulan

 9. KAFSİNKAF on

  bu alemde bırtek admız yeter.. karşıyakaragumruk karşıyakadan kardeşlerıne selamlar herkes ayık olsun BİZ KARSIYAKALIYIZ

 10. delikanlı kasımpaşalı on

  istanbulda karagümrüğe düşman çoktur zeyetinburnu kasımpaşa güngören pendik eyüpümüz güngörenimiz eskişehirmiz alibeyköyümüz bizim tayfa çok siz nasıl başa çıkacaksınız bizimle kimse başa çıkamaz

 11. osman serbest on

  @çarşı
  bilip bilmeden konusmayın…rahmetli optik gumruge gelip giderdi…susup da konusacak bir durum yok…

 12. osman serbest on

  @osman
  osman klavyeden ayıp oluo..delikanlı olmaya edep sahibi olmaya davet ediorum…

 13. karagümrüklü mehmet on

  yukardaki fotoda sebayı protesto yuruyusunde rahmetli optik de var…erdalı karalama kampanyası yok sebayı düşürdü,yok eskiden fenerliydi…bırakın bunları…takım bu kadar super transferler varken kotu durumda biraz beşiktaşı düşünün…karagümrük baba hakkıdan beşiktaşlıdır…onun için tribunde yeri ayrıdır…herkez takımını desteklesin…

 14. karagümrüklü mehmet on

  KARAGÜMRÜK SEN NE BÜYÜKSÜN BÜTÜN KOLPALAR KARDEŞ OLDU SAYENDE…ZEYTİNİ PAŞAYI GOPU EYUPU DEVAM EDİCEZ BİTİRMEYE…

 15. KasımPaşa ulan on

  biz eyüple eskiden beri dostuz eskişehir kardeşimiz karşıyaka ve sarıyer gibi bilmem ayıktınızmı şimdi çarşılılar ve gümrüklüle bütün internet sitelerini dolaşın gümrük birkere kasımpaşaya girebilmişmi ayık olsun herkez bizimle ugraşanın başı beladan çıkmaz (KASIMPAŞALILAR)

 16. arkadslar bu kasımpasada kım ya 2.ncı lıg takımı taraftarı 5 bın yok nereye gıremıyomusuk ..))) aramızdakı fark onların mac bıletı 5 lıra bızımkı 55 lıra aramızdakı fark 10 kat alayına ısyan bu alemda çarsı karagumruk kardes dıgerlerı varsın gelsın dusmanımız olsun ..))sadece burada konusrlar.

 17. Sinan Arslan JK on

  YALAN HABER !
  ERDAL KELEŞİN BEŞİKTAŞLILIĞINDAN ŞÜPHE EDEN BEŞİKTAŞ GAZETESİMİ OLUR !
  ÇARŞI’DA BİZİM ANTİPATİ’DE
  ALEMİN GÖZÜ YAŞLI KARAGÜMRÜK BEŞİKTAŞLI

 18. karagümrüklüler size saşgımız var evet ancak o eski karagümrük yok çarşı yok ama geri dönecekler sen ben yok BEŞİKTAŞ VAR..

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: