Yeni hedef Deco mu?

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Quaresma, Sapara, Sosa derken Beşiktaş’ın Galatasaray’ın da gündemine gelen Deco’ya yöneldiği ileri sürüldü.

Beşiktaş, Ancelotti’nin yeni sezonda Chelsea kadrosunda düşünmediği Portekizli futbolcu için masaya oturacak.

Arjantinli futbolcusu Matias Delgado’nun sözleşmesini dondurmaya hazırlanan siyah beyazlılar, Brezilya doğumlu Portekizli futbolcuyu transfer gündemine alıp temaslara başladı. Galatasaray’da da adı gündeme gelen Anderson Luis de Souza ‘Deco’ konusunda dün Beşiktaş’ta ilginç gelişmeler yaşandı.

Siyah beyazlı takımda teknik direktör Mustafa Denizli’ye önerilen Quaresma ile Sapara isimleri arasına Bayern Münih’te forma giyen 24 yaşındaki Arjantinli Jose Ernesto Sosa da eklenmişti. Beşiktaşlı Yöneticiler, Denizli’ye Sosa’yı önerip ünlü teknik adamın bu futbolcunun transferi konusundaki görüşlerini aldılar. Denizli’nin onayı üzerine de görüşmelere başlandı.

Pasalic önerdi

Ancak dün öğleden sonra sürpriz bir gelişme oldu. Menajer Dino Pasalic, siyah beyazlı yöneticilere Chelsea’de teknik direktör Carlo Ancelotti’nin yeni sezonda kadrosunda yer vermeyi düşünmediği Deco’nun Beşiktaş’a gelebileceğini söyledi. Pasalic’in siyah beyazlı yöneticilere bu teklifi üzerine başkan Yıldırım Demirören, Denizli’ye “Deco gibi dünya çapında bir yıldızı Beşiktaş’a getirebiliriz. Böylece hem Beşiktaş orta sahası büyük bir güç kazanmış olur, hem de süper bir transfer yapmış oluruz” dedi.

Daha önce yıldız transferi yerine takıma adapte olup oyununa ayak uyduracak bir transfer istediğini dile getiren Denizli de Deco için olur yanıtı verince siyah beyazlı yöneticiler Portekizli futbolcu için düğmeye bastı. Beşiktaş yönetimi bugün hem Portekizli futbolcu hem de kulübü Chelsea ile temas kurarak transferi sonlandırmaya çalışacak. (Vatan)

Paylaş.

1 Yorum

  1. Ahmet ÜSTÜNDAĞ on

    Beşiktaş büyük bir kulüptür ve bir çok menajerin ilgi odağı bir pazar Türkiye. Çeşitli kulüplerle yıldız futbolcuları duyurmak ve satış listelerinde maxsimum bedellere çıkartmak menajerlerin işi bunun için para alıyor, kazanıyorlar. Futbol ya da başka bir spor dalı farketmez mezat sistemidir arkadaşlar bu parası olan transfer döneminde iyi futbolcuları alır geriye kalanlarda herhangi bir kulüpte top koşturur. `Deco` iyi bir futbol ve görev adamı eğer sevgili Demirören bu futbolcuyu alacaksa emin olun kulübün kaynakları boşa gitmez kendini ispat etmiş bir oyuncu. Umarım Beşiktaş`ımıza yakışır bir transfer dönemi olur.. Saygılarımla.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: