Vedat Okyar’ı uğurladık

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Dün hayatını kaybeden Beşiktaş’ın efsane kaptanı, unutulmaz futbolcusu Vedat Okyar abimizi ebedi yolculuğuna beyaz güllerle ve alkışlarla uğurladık.

Kolon kanseriyle verdiği mücadeleyi dün sabaha karşı kaybeden ve aramızdan ayrılan Vedat Abimiz için Akaretler’deki Beşiktaş kulüp binasında geniş katılımlı bir tören düzenlendi.

Başkanı Yıldırım Demirören, Onursal Başkan Süleyman Seba, eski başkan Serdar Bilgili, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Vedat Okyar’ın ailesi başta olmak üzere, Beşiktaş camiasının önemli isimleri, Vedat Okyar’ın gazeteci dostları, yakınları, Teknik Direktör Mustafa Denizli, futbolcular, alt yapı teknik direktörleri, alt yapı sporcuları, taraftarlar ve sanat dünyasından bazı isimler Okyar’ı son yolculuğuna uğurladı.

Bazı televizyon kanallarının canlı yayınladığı törende büyük bir hüzün hakimdi.

Vedat Okyar’ın cenazesini taşıyan aracın Kulüp Binası’na ulaşmasıyla hüzün yaşandı. 10 numaralı Vedat Okyar yazılı Beşiktaş forması tabutun üzerinde serildi.

Törende ilk konuşmayı Vedat Okyar’ın oğlu Suat Okyar yaptı. Öncelikle törene katılan herkese şükranlarını sunan Suat Okyar, “Babamın bıraktığı bu sevgi çok büyük bir miras. İnşallah biz de buna layık oluruz. Ona layık bir evlat oluruz. Umarım babam gibi bir baba olabilirim. Herkesin babası kıymetli. Herkesten Allah razı olsun, dualarınızı eksik etmeyin. Lütfen, tek bir ricam var. Lütfen, unutturmayın” diye konuştu.

Suat Okyar’ın sözleri alkışlar eşliğinde son bulurken daha sonra kürsüye Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Esat Yılmaer çıktı. Yılmaer, “Hepimizin başı sağoğlsun. Bir güzel adamı, bir sevgi dolu adamı kaybettik. Sözün bittiği noktadayız ama Vedat abiyi hiçbirimiz unutmayacağız, unutturmayacağız. Çünkü o futboluyla olduğu kadar gazeteciliğiyle, kişiliğiyle, sevgi dolu yüreğiyle bize çok şey öğretti” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ın unutulmaz oyuncularından, Vedat Okyar’ın 40 yıllık dostu Sanlı Sarıalioğlu da duygusal bir konuşma yaptı.

“Vedat çok sevdiğim bir arkadaşım, böyle bir günde konuşma yapmanın ne kadar zor olduğunu takdir edersiniz. 40 yıllık dostluk sözü vardır. O benim dolu dolu 40 yıllık dostumdu, arkadaşımdı. Bu süre içinde beni hiç kırmadı. Kesinlikle hiç kırmadı. Acaba kimi kırdı? diye sorarsanız, hiçbir şekilde hiç kimseyi kırmadığına yüzde yüz inanıyorum, biliyorum çünkü. Onun güzellik ruhunun içindeydi. Hep sevgi doluydu, hep sıcaktı, hep el uzartırdı, hoşgörüyle bakardı her şeye… Kimseyi üzmezdi, yorumları da çok sıcaktı. Futbolcuyken hiç sakatlanmadı. Bu yaşına kadar hiç hastalanmadı. İlk kez tökezledi. Ona da gücü yetmedi. İçimizden koskoca bir parça koptu. Mükemmel bir aile reisiydi. Örnek bir insandı. Onu çok özleyeceğim. Unutmak ne kelime. Her zaman içimizde yaşayacak” şeklinde konuştu.

Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, yaptığını konuşmada “Bugün bizim için kötü bir gün. Hakikaten çok kötü bir gün” ifadesini kullandı. Vedat Okyar’ın babasının Beşiktaş’ta yöneticilik yaptığını hatırlatan Karadeniz, “Sevgili Vedat kardeşimiz babadan Beşiktaşlı’ydı. Rahmetli babası bu kulüpte yöneticilik ve ikinci başkanlık yapmıştı. Sevgili kardeşimiz, sizler için ‘güzel insan’ derdi. Hakikaten bizi seven, güzel insan diyen Vedat kardeşimiz, esasen biz bugün güzel adamı kaybettik. Oğlu Suat bir ricada bulundu. Unutmayın diye… Allah hepimize onu unutturmasın” dedi.

Törendeki son konuşmayı Başkan Yıldırım Demirören yaptı. Geçen yıl Beşiktaşlı yazar Kazım Kanat’ı kaybettiğimizi hatırlatan Demirören, o zaman Kanat’a şampiyonluk sözü verdiklerini ve sezon sonunda da bunu gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, bu yıl da aynı sözü Vedat Okyar’a verdiklerini anlattı.

“Güzel adamı anlatmak zordur” diyen Demirören, “Özellikle Türk futbolunun, Beşiktaşımız’ın başı sağoğlsun. İnsanlığın da başı sağolsun. Çok önemli bir insanı kaybettik. Adam gibi bir adamı kaybettik. Böyle bir adamı Türk futbolu kaybetti. Kaybettik ama kalbimize gömdük. Bizle beraber her zaman yaşacak ve yaşatacağız. Şampiyonlukları onun için kaldıracağımıza inanıyorum. Türk futbolunun, Beşiktaş’ın başı sağolsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından dualar okundu ve Kulüp Binası’ndan atılan beyaz güller eşliğinde Vedat Okyar’ın tabutu omuzlar eşliğinde cenaze arabasına taşındı.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: