Tuhaf Ahmet Gülay Gerçekleri!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’ın 17 yaşındaki yıldız adayı Ahmet Gülay’ı 4 yıllığına Alanyaspor’a kiraladığı, Antalya temsilcisinin genç futbolcunun kariyeri boyunca transferlerden yüzde 40 pay alacağı iddia edildi.

Beşiktaş yönetimine yakınlığıyla bilinen Orta Çizgi’nin haberi;

Siyah beyazlılar, Welinton transferi karşılığında Aytemiz Alanyaspor’a Fatih Aksoy’u bonservisiyle verirken Ahmet Gülay’ı ise kiralık olarak gönderecekti.

Beşiktaş, 17 yaşındaki oyuncunun sözleşmesini 2023 yılına kadar uzatmış ancak Aytemiz Alanyaspor’a kiralanması ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.
Ortacizgi.com, Ahmet Gülay konusunda yeni detaylara ulaştı.

Ortacizgi.com’un edindiği bilgiye göre; Aytemiz Alanyaspor, Ahmet Gülay ile 2+2 yıl kiralık olarak sözleşme imzaladı.

Ancak Beşiktaş ile 2023 yılına kadar sözleşmesi olan genç oyuncunun 4 yıllığına nasıl kiralandığı soru işaretleri bırakırken nedeni belli oldu.

Ahmet Gülay, 18 yaş altında olduğu için 5 yıllık sözleşme imzalanamadığı ve maksimum 3 yıllık olabileceği ifade edildi.

Şu anda Beşiktaş ile 3 yıl daha sözleşmesi bulunan 17 yaşındaki oyuncu, 18 yaşına bastığı anda sözleşmesi 2 yıl daha otomatik olarak uzatılacak ve Beşiktaş ile sözleşmesi 2025 yılına kadar olacak.

Böylece Aytemiz Alanyaspor ile 2024 yılına kadar sözleşme imzalanırken bunun sonucunda Beşiktaş ile 1 yıl daha sözleşmesi devam edecek.

Beşiktaş’ın Ahmet Gülay’ı istediği zaman takıma çağırma durumu söz konusu. Ama ilk 3 yıl içinde çağrılırsa siyah beyazlılar, Aytemiz Alanyaspor’a 1 milyon TL ödeme yapacak. 
Ancak ilk 3 senenin ardından Beşiktaş, herhangi bir ödeme yapmadan istediği zaman takıma geri çağırabilecek.

Beşiktaş ile Aytemiz Alanyaspor arasından yapılan anlaşma göre; Ahmet Gülay’ın bir sonraki satışından Akdeniz ekibine yetiştirme bedeli olarak yüzde 40 pay verilecek.

Ancak genç oyuncu, Aytemiz Alanyaspor’da forma giydiği süre içerisinde bile Ahmet Gülay’ı satma hakkı Beşiktaş’ın elinde bulunuyor. Aytemiz Alanyaspor’un hiçbir şekilde 17 yaşındaki oyuncuyu satma şansı bulunmuyor.

Siyah beyazlı yönetim, Ahmet Gülay’ın Aytemiz Alanyaspor’da A Takım seviyesine geldikten sonra uzun yıllar Beşiktaş’ta forma giymesini istiyor. Ancak büyük kulüplerden gelecek transfer teklifi sonrasında satışına izin verileceği ve bu durumda da yüzde 40 payı Aytemiz Alanyaspor’a verileceği belirtildi.

Ahmet Gülay için yapılan anlaşmada verilecek yüzde 40 pay, futbolculuk kariyeri boyunca devam edecek.

Share.

Leave A Reply