Spor Haberleri

“Teknik Direktörümüz Kampanya İçin Televizyona Çıkarken PAOK Hazırlık Maçı Yapıyordu”

Beşiktaş’ın eski başkan adaylarından Hürser Tekinoktay, dün düzenlediği basın toplantısında yaklaşak PAOK maçıyla ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı.

Tekinoktay’ın konuyla ilgili açıklamaları;

Bizim asıl işimizin futbol takımının başarısı olması lazım. Geldiğiniz süreden beri yaklaşık 7 ay elektrik şikayeti, eski yönetimi şikayet gibi şeylerle vakit geçirdik. Yaklaşık bir buçuk 2 ay kampanya hazırlığına girdik. Bu kampanya 7 dakika forma giymeyen Aras’a ödenen 8-10 milyon euro paranın bile ancak karşılığını toplayabiliriz. Asıl iş bu değildi. Asıl işimiz futbol olması gerekirken devre arası 40 bin dolara Sergen Yalçın’ın istediği bir oyuncuyu biz almadık Trabzonspor’a bıraktık. Daha sonra bütün bir sezon boyunca neredeyse Trabzonspor’un şampiyon olmasını, Trabzonspor’un başarılarını bir sempati içinde kamuoyuna sunuldu. Halbuki Trabzonspor bizim rakibimizdi ve şampiyonlar ligine gidememe ihtimali yüzde 99’du. Aldığı ceza vardı, CAS’a giden hiçbir şey geri dönmüyor. Şampiyonluk hedefimizi hep diri tuttuk. Hocamıza o hedefi verdik. O enerjiyi dışarıdaki kişiler olarak takıma hissettirmeye çalıştık. Trabzonspor’un cezasını düşünmeden biz kumpanya hadisesine dönüşebilecek kampanyayla uğraştık. Transferlerle, takımı yeni sezona hazırlamaktansa bir iki ayı böyle geçirdik.

10 Gün Kala Atiba İdmana Çıkamadı

Sizin ifadeniz, bazı futbolcularla görüşme bile yapmadık. Dediniz ki sezon bitsin öyle bakalım. Sözleşmesi bitmiş, sezon bitince zaten serbest kalıyorlar. Sezon bitmeden uzatın bunları. Gökhan, Caner gibi ilk 11 futbolcularımız. Aslında bir şansımız vardı, pandemi girdi araya. Bir nefes alma süreciydi bu. O zamanda siz şampiyonlar ligine gidecek takımı kurmaya başlamanız lazımdı. Şampiyonlar ligi maçından 10 gün önce takımın en önemli oyuncularından Atiba’nın idmana çıkamadığı günleri yaşıyoruz. Bu durum Atiba’ya da vefasızlıktır diğer futbolculara da.

Parayı Alacağımız Yer Şampiyonlar Ligi

7 Ağustos günü takımın teknik direktörü kampanya için televizyona çıkarken PAOK o gün hazırlık maçı yapıyordu. PAOK’un çoktan sezonu açtığı gün biz para toplamayla uğraşıyorduk. Bizim parayı alacağımız yer şampiyonlar ligi ve sportif başarı.

Beşiktaş PAOK’tan daha büyük ve daha iyi bir takım. PAOK’un başkanı Savvidis eski bir Rus vatandaşı, politikacı. 2010 yılında Yunanistan’ın girdiği ekonomik krizde Putin’in grubundan gelerek PAOK’u satın aldı. Rus sermayesiyle satın aldığı kulübü kötü yönetmiyor iyi yönetiyor. Ancak kendisinin politikacı varlığından ötürü tüm politikayı her zaman kendi iç yarışmalarında gördük, PAOK Olympiakos maçında. Olayları gererek oradan farklı bir motivasyon, doping üreten bir politikaya giriyor.

Savvidis’in Tahriklerine Alet Olmayalım

Sayın başkana tavsiyem, PAOK başkanını uyarsın. Önceki gün vermiş olduğu demeç olayı siyasi boyuta taşıyacak demeç hiç hoş değil. Türk ve Yunan halkları dosttur, bu bir futbol maçıdır. Doğu Akdeniz’deki gerginliği ve kendisinin politikacı, tahrik eden konuşmalarını Beşiktaş PAOK maçına taşımak istiyor. Buna alet olmayalım, bunun bir spor müsabakası olduğunu Savvidis’e iletelim. Türk ve Yunan halkının her zaman dost kalacağını başkana bildirin.

Bizim takımımız tüm olumsuz şartlara rağmen. Onlar sezonu açtı, hazırlık maçı yaptı, biz bakın daha hazırlık maçı oynamadık. 10 gün sonra maç var. Tüm bunlara rağmen Beşiktaş, PAOK’u orada gidip yenecek güce sahiptir. Yeter ki birlikle bütünleşelim.

PAOK Maçına Odaklanalım

Bakın ben şahsi olarak hain damgasına istinaden burada yaklaşık 15 tane soru sorabilirdim. Yönetim kuruluna, sicil kuruluna, disiplin kuruluna, denetleme kuruluna… Ama bunlara cevap verilmesi ve verilecek verilmeyecek cevaplar hepimizi üzerdi. Ben konuyu şahsi tarafa taşımıyorum, sadece Fulya üzerinde tutuyorum. Bizim işimizin Beşiktaş’ın başarısı olması lazım. Şu ana kadar odaklanmadığımız PAOK maçına odaklanalım, takımımız hala hazırlık maçı yapmadı. Çok kötü bir hazırlık dönemi yaşadık. Beşiktaş’ın şampiyonlar ligine katıldığında başarılı olacak ritmi yakalayalalım. Bakın sürekli tenkit ettiğimiz Fikret Orman iki şampiyonlar liginden 85 milyon euro gelir elde etti. 30 milyon euroya yakın da Cenk’in satışından para kazandı. Bunları SMS’lerle toplayamayız sayın başkan.

PAOK ile ilgili futbol adamı olarak şunu söyleyeyim. Çok yabana atılacak bir takım değil. Geçen yıl Ajax’a iki maçta 4 gol attılar, Olympiakos’u yenerek gönderdiler bu yıl. Çok uzun zamandır birlikte olan oyuncuları var. Kiralıktan dönen tehlikeli oyuncuları var. Ama Beşiktaş camiasından büyük bir camia değil. Ciddi bir şekilde hazırlanalım. Ciddiyeti elden bırakırsak bizim için hüsran olur.

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu