Hürser TekinoktaySpor Haberleri

Tekinoktay bombaları açıkladı: Bale, Toshack, yerli hoca

Beşiktaş başkan adayı Hürser Tekinoktay, seçilmeleri halinde sportif direktör olarak getirecekleri John Benjamin Toshack’ın kendilerine Real Madrid’in yıldızı Bale’i kiralık olarak Beşiktaş’a kazandırabileceği müjdesini verdiğini duyurdu.

TRT Spor’a konuşan Tekinoktay’ın açıklamaları şöyle;

John Benjamin Toshack ile bir görüşmemiz oldu. Biz futbolun bütçesini Toshack’ın yönetmesini istiyorduk. Bunu Beşiktaş’ta ve Türkiye’deyken çok iyi yaptı. Baliç’i biliyorsunuz Real Madrid’e 15 milyon dolara sattı, Geremi’yi Gençlerbirliği’nden Real Madrid’e götürdü. Nihat Kahveci çok iyi paraya Real Sociedad’a gitti.

Toshack’ın çok geniş bir havuzu var

Çok iyi ilişkileri olan, yurt dışında her futbolcuyu her kulüp başkanıyla bir telefon mesafesinde görüşen birisi. Britanya’da Toshack markası farklı bir yerde. Ayrıca çok geniş bir havuzu var. İspanya’da, İtalya’da ve bazı ülkelerde. Biz Toshack’tan 20-30 milyon Euro gibi bir bütçeyle Şampiyonlar Ligi’ne gidecek bir takım istedik. Bir de yerli bir sportif direktörümüz olacak. O da Toshack’ın Avrupa’da yaptığını Türkiye’de yapacak. Mesela Cengiz Ünder’i İBB veya Altınordu’dan önce almalı ki para kazanmanız lazım.

Yerli teknik direktör

Teknik direktör için gönlümüzden geçen isim yerli. Ama şu an sözleşmesi olan bir isim. Açıklamamız centilmence olmaz.

Bale müjdesi

Toshack ile ilgili şunu da söyleyeyim. İlk kez size açıklıyorum. Bale Galler’den kendi talebesi. 2.5 ay önce bize bu vaadi verdi. Bale’nin Real Madrid’de mutsuz olduğunu ve çok uygun bir kiralama parasıyla seçilmemiz halinde bize getirebileceğinin müjdesini verdi.

[adrotate banner=”103″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu