Spor ve Şiddet panelde tartışıldı

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

1903 CemiyetiBeşiktaş’ın etkin derneklerinden Moda Kartalları’nın yeni oluşumu 1903 Cemiyeti’nin Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği Kulübü ile ortaklaşa düzenlediği “Spor ve Şiddet” paneli Marmara Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Anadoluhisarı Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Hürser Tekinoktay, Ali Aydın, Cem Dizdar, Gülengül Altınsay ve Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Veysel Küçük’ün katıldığı paneli Gökhan Dinç yönetti.

1903 Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi Esra Kahraman’ın açılış konuşmasıyla başlayan panelde konuşmacılar genel olarak Türkiye’de spor kültürünün eksikliği, yöneticilerin spordaki şiddete sebep olan faktörlerden biri olması, bedava bilet olayları, medyanın ve televizyonlardaki spor programlarının şiddete katkısı, kayıt dışı ekonomi ve dokunulmazlıkların spora etkisi gibi konuları tartıştı.

Çok sayıda öğrencinin takip ettiği panelde şiddetin sadece sporun değil genelin bir sorunu olduğu vurgulanırken sporun içindeki bir çok gereksiz işlere karışmış teknik adam ve yöneticiler eleştirildi.

Panelde konuşmacıların yanısıra 1903 Cemiyeti Başkanı Masis Kuyumcu, İkinci Başkan Ercan Balkan ile yönetim kurulu üyeleri Tunga Fişekçioğlu, Haluk Kesim ve Ali Engin de hazır bulundu.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz