Serhan Çetinsaya, Dursun Özbek’e tepki: Hem bel altı hem de hadsiz

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Serhan Çetinsaya, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in açıklamalarına tepki gösterdi.

Ahmet Nur Çebi’nin Asbaşkanı Serhan Çetinsaya, Galatasaray ile oynanan derbi maç sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımıyla ilgili kendisini eleştiren Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’a tepki gösterdi.

Sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Çetinsaya, “Ben burada bir Beşiktaş taraftarı olarak duygularımı ifade ediyorum. Evet, genç bir yöneticiyim ama bu geçmişten günümüze yaşamış olduğumuz haksızlıkları unutuyor olduğum anlamına gelmiyor. Derbide yarım saat yan yana durup kendisini ağırlamamıza rağmen beni tanımıyormuş gibi rollere bürünen ve babamın iyi niyetle dostluk çerçevesinde yapmış olduğu telefon konuşmasını yanlış algılayıp taraftarına şirin gözükmek için malzeme yapan Dursun Özbek’in bu talihsiz durumunu ilerlemiş yaşına veriyorum” ifadelerini kullandı.

Ahmet Nur Çebi: “Birileri o dönemde bu numarayı yapmış.”

‘İNSANIN FİKRİ NEYSE ZİKRİ ODUR’
Derbi sonrasında Twitter hesabından paylaştığı ifadelerin kötü anlamda söylenmediğini savunan Çetinsaya, şunları kaydetti: “Asırlık kulübümüze karşı son dönemde yapılan sert ifadeler, dayanaksız ithamlar ve ‘sahada kazanırız’ gibi provakatif açıklamalar üzerine, takımımız da maçı net bir skorla kazanınca, skora ithafen ‘eliniz boş dönersiniz’ anlamında bir ifade kullandım. Elbette kötü anlamda söylemedim, bunu konuşmak bile anlamsız. Olayı başka yere çekenlere ‘insanın fikri neyse zikri odur’ demek istiyorum.

Yine de vicdan yapıp kendimi sorguladım. Hakkımda yazılanlara baktım, bana ahlak dersi veren yöneticinin açıklamaları hem bel altı hem de hadsiz ifadelerle dolu. Özellikle paralı tutulmuş bot hesaplar üzerinden bana ahkam kesen paylaşımların hemen hemen tamamı da küfürlü. Çocuklarım, eşim ve ailem üzerinden gelen tehditler, organize saldırılar, linç kültürü almış başını gidiyor. Sadece Galatasaray’a değil, bütün futbol camiasına sesleniyorum. Artık şu manasız linç kültürünü bırakalım.”

Büyük Skandal! Çebi: “Fulya’da Beşiktaş’ın Kaybı Yoktur, Konu Kapanmıştır”

“92-93 SEZONUNU YAŞAYAN ÇOCUKLAR BÜYÜDÜ”
Koç ailesi ile arasında ilişki kurulmaya çalışıldığını aktaran Çetinsaya, şu görüşlere yer verdi: “Çok sevdiğim bir laftır ‘kişi, kendinden bilir işi’ Hesapsız kitapsız, Galatasaray’ın son bulduğum en üstteki açıklamasını alıntı yaptım diye kurgu aleminde yaşayan birkaç kişi kafasında yaşadığı polisiye roman dünyasından çıkamayıp olayı Koç ailesine bağlamış. Evimde bir tane Beko marka kahve makinesi var, tek bağlantım bu.

Böyle ucuz yollu bağlantılar kurmak zihniyetinizin yansımasıdır. Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın adını anarken, Türk futbol literatürüne kazandırdığı ‘şerefli ikincilik’ lafını da ne için ve kime söylediğini de unutmayın. Bir Beşiktaş taraftarı olarak ayağımıza basılmadığı sürece her zaman efendiliğimizi koruduk, koruyacağız da. Diğer senaryolar için mücadelemiz asla bitmeyecek. Şunu da kimse unutmasın, 92-93 sezonunu yaşayan çocuklar büyüdü, Beşiktaş’ın hakkını sonuna kadar arıyorlar.”

“Trabzon’a, ilçesine, köyüne, Trabzonspor’a sevdalı Ahmet Nur Çebi”

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: