Serdal Adalı savunma yaptı / “UEFA Kupasını verseler…”

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Serdal Adalı savunmada… Şike davasının 9. duruşması Çağlayan Adliyesinde devam ediyor. Tutuksuz sanıklardan Serdal Adalı savunmasını yaptı.

Şike davasının 9. duruşması Çağlayan Adliyesi’nde gerçekleştirilirken tutuksuz sanıkların savunmaları alındı. Şike davası kapsamında aylarca tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Beşiktaş’ın eski Asbaşkanı Serdal Adalı, savunmasında suçlamaları kabul etmediğini belirterek “Ben Türkiye’nin en büyük at yetiştiricisiyim. Gıyabımda yapılan konuşmaları kabul etmiyorum. Suçlu muamelesi görmem beni kahretti. Asla şike yapmadım, teşebbüs de etmedim. Tek bir delil yoktur” dedi.

Serdal Adalı, Yusuf Turanlı ile 2 kez görüştüğünü, görüşmelerinde şikeyi ima bile etmediğini ifade ederek “Kendisi de burada. Sorabilirsiniz. At verip gözaltına alındıysam eğer maçla at konusu arasında 2 ay var. Atı neden vermedim? Emniyet görevlileri neden Veliefendi’ye gidip araştırmamış, araştırdılarsa neden dosyaya koymamışlar. Ailemin 150’ye yakın atı var. Adı geçen at kendime ayırdığım attır. Yani birine hediye etmem imkansızdır. Yusuf Turanli ile yaptığımız görüsmede bir çok basından insan vardı. Şike yapacak olsam orada yapar mıydım?” diye konuştu.

Yusuf Turanlı’nın bir at hediye etmesi için yaptığı şakaya nasıl tepki verdiğinin ortada olduğunu dile getiren Serdal Adalı, “Yusuf Turanlı’ya İbrahim Akın’a Beşiktaş’a gelmesi durumunda bu at işlerini bırakmasını söyledim. Ne diye at hediye edeyim ki? İbrahim Akın’a verdiğim iddia edilen at kendi atımdır. Değil Türkiye Kupası, UEFA kupasını verseler kimseye vermem” ifadelerini kullandı.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: