Şenol Güneş’ten Devlet Bahçeli’ye Yanıt

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, statlarda “Hükümet istifa” seslerinin yükselmesinden sonra maçların seyircisiz oynanmasını isteyen Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, tribünlerin hükümeti istifaya davet etmesinin ardından maçların seyircisiz oynanmasını isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerine, “Her görüşte suçlama, aşağılama, yok etmeden sıyrılmamız lazım. Hepimizin bir araya gelmesi gerek. Bazı kelimeler anlamını kaybetti. Umarım buna dönüş olur” karşılığını verdi.

Fraport TAV Antalyaspor ile oynanan ve 0-0 biten maçın ardından basın toplantısında konuşan Şenol Güneş, Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarının hükümeti istifaya davet etmesinin ardından tribünleri hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin maçların seyircisiz oynanması çağrısına ilişkin bir soruya yanıt veren Şenol Güneş şunları söyledi:

“Kavgayı hiç doğru bulmuyorum. Daha fazla el ele vermek gerekir. Bunların hepsi tartışılmalıydı. Maçların oynanması ya da seyircisiz oynanması… Şu anda bir şeyler söyleyerek gündemi değiştirmek istemiyorum. Konuşulacak konulardır. Her görüşte suçlama, aşağılama, yok etmeden sıyrılmamız lazım. Hepimizin bir araya gelmesi gerek. Bazı kelimeler anlamını kaybetti. Umarım buna dönüş olur. Ülke olarak kendi düşmanımızı yaratmadan bunları bertaraf edebiliriz.

Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Acımız büyük. Ama iyi de bir şeyler gördük. Tek yürek olan bir Türkiye var. Çaresizlik gibi görünen dönemde bu olayı unutturmadan geleceğe adım atmak gerekiyor. Başından beri herkes duyarlı. Hayat bize bir ders verdi. Büyük bir acı yaşadık. Bir sınav yaşıyoruz. Bunların etkisi uzun süre devam edecek. Ayakta kalmak gerekiyor. Alınan her karar tartışılabilir. Bu gölgede oynanan maçlar var. Hayattan çekilmek de sıkıntı olabilir. Depremde yaşanan felaketi paylaşmak için taraftarlar stada geldi. Oyun içinde acılar unutulurdu. Alacağımız sonuçla bunu daha iyi hale getirebilirdik.”

İnönü’de ‘istifa’ sesleri, istifa getirdi

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: