Haber

Olimpiyat 2020 Tokyo: Hasan Arat “Bizi kimse durduramaz”

2020 Olimpiyat Oyunları öncesi adaylık dosyasını teslim eden İstanbul’un Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat, “Bizi artık kimse durduramaz” dedi.

İstanbul’un 2020 Olimpiyat adaylığı dosyası bugün teslim edildi. Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın bütün kıtaya yayılmasının ardından İstanbul’un önündeki bütün engellerin kalktığını söyledi.

İltica yoluyla Türkiye'ye gelen Naim Süleymanoğlu da 'devşirme sporcu' karşıtıydı

Hasan Arat, Reuters’e yaptığı açıklamada “Artık bizi kimse durduramaz” dedi

Tokyo ve Madrid ile beraber Olimpiyat’a ev sahipliği yapmak için yarışan İstanbul’un adaylık kitapçığını bugün teslim eden Hasan Arat, Reuters’e yaptığı açıklamada “Artık bizi kimse durduramaz” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) kazanan şehri Eylül ayında belirleyecek.
Türkiye Olimpiyat dosyasını teslim ettiTürkiye Olimpiyat dosyasını teslim etti.

Yahya Şahan’dan Milli Olimpiyat Komitesine: Nerede bu devşirme sporcular

Hasan Arat: Halkımıza işimizi en iyi şekilde yapacağımızın sözünü verdik

Avrupa Şampiyonası ile Olimpiyat Oyunları arasında seçim yapmak gerektiğinde her zaman önceliğin İstanbul 2020’de olduğunu belirten Arat, “Euro 2020 konusu bizim için kapandı. Umarım insanlar önceliğimizin Olimpiyat Oyunları olduğunu anlarlar. Şimdi bizi kimse durduramaz.

NationalTurk Haber

Halkımıza işimizi en iyi şekilde yapacağımızın sözünü verdik” ifadelerini kullandı.

Son altı Olimpiyat ev sahipliği oylamasında beşinci kez mücadele edecek olan İstanbul’un rakiplerinden Madrid üst üste üçüncü kez aday olurken, 2016’yı Rio’ya kaptıran Tokyo üst üste ikinci kez adaylığını koymuştu.

“Bu yeni Türkiye’nin yeni adaylığıdır” diyen Hasan Arat, “Ekonomik durum öncekilerden farklıydı. 2002 ile 2011 arasındaki gelişime baktığınızda ekonomik büyüme göze çarpıyor. Devletin desteği de önemli ve Türkiye’de düzenlenen uluslararası organizasyonlardan gelen bir güç de var” dedi.

Hürser Tekinoktay’dan Olimpiyat Komitesine: “Kas Hırsızlığı yapmayın”

İltica yoluyla Türkiye’ye gelen Naim Süleymanoğlu da ‘devşirme sporcu’ karşıtıydı

Ülkemize 1986 yılında Bulgaristan’da yaşanan iç karışıklıktan kurtulmak için aynı zamanda aynı yıl Melbourne’ de düzenlenecek olan Dünya Halter Şampiyonasına ülkemiz adına katılmak için Türkiye’ ye sığınıp iltica yolu ile gelen Naim Süleymanoğlu Londra Olimpiyatlarının ardından devşirme sporcuların Türkiye adına yarışmaları konusunda üzüntüsü dile getirdi.

Naim Süleymanoğlu, “Ben iltica ederek kendi isteğim ile bu ülkeye geldim. Kimliği ve ırkı ne olursa olsun bir sporcu ülkemiz adına müsabakalara katıldığı zaman üzüntü duyuyorum.

Belli bir seviyeye gelmiş sporcu getirip, ülkemiz için yarıştırmak benim spor anlayışıma uygun değil. Kendi genç ve yetenekli sporcularımıza yatırım yapmamız şart” diyerek görüşlerini belirtmişti.

İltica yoluyla Türkiye'ye gelen Naim Süleymanoğlu da 'devşirme sporcu' karşıtıydı

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu