HaberSpor Haberleri

Metin Keçeli neden çark etti?

Metin KeçeliBeşiktaş’ta bugün Yıldırım Demirören’in listesine gireceği kesinleşen Metin Keçeli, bir süre öncesine kadar sert bir şekilde eleştirdiği Demirören’in neden yanında yer aldığını açıkladı.

NTV Spor Radyo’da Bülent Yüksel’in sonduğu “Sportif Görüş” programına katılan Keçeli, Yıldırım Demirören’le dün akşam yaptığı görüşmede yöneticilik teklifini kabul ettiğini söyledi.

Keçeli, kendisine yakın çevresinden elini taşın altına koyması yönünde telkinlerde bulunulduğunu ve tek başına aday olmayı başaramadığını ifade ederek ” Yıldırım Demirören, bilgi birikimime ihtiyacı olduğunu, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledi. Kendisindeki iyi niyeti gördüğüm için dün akşam yaptığımız görüşmede teklifini kabul ettim” diye konuştu.

Konuşmasında diğer aday Murat Aksu’yu eleştirmeye devam eden Keçeli, “Murat Aksu haklıdır, Beşiktaş küçülecektir, ama hedefini şaşırmadan küçülecektir” dedi.

Keçeli, Yıldırım Demirören’in listesinde adının ikinci başkan olarak geçmesiyle ilgili olarak da “Görev dağılımı henüz yapılmadı, benim ikinci başkanlık şartım yok, aklıma bile gelmedi. Şartlar ne olacak, kazandığımızda görürüz” ifadelerini kullandı.

Fulya Projesi’nde müteahhit ile Beşiktaş kulübü arasında yapılan sözleşmede Murat Aksu’nun da imzasının olduğunu hatırlatan Metin Keçeli, birçok tartışmayı beraberinde getiren 2000 metrekarelik kültür alanı konusunda ise şunları söyledi;

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi’nin ortaya koyduğu şartlarla inşaat yapılır. 2 dönümlük Beşiktaş Belediyesi’ne ait yerin satın alınması gerekiyordu. Bu arsanın çeşitli yerlerinde yola terk edilmesi gereken yerler vardı. Bunların hepsini biz temizleyip düzgün haritasını çıkarmıştık. O gün Beşiktaş parasını yatırıp almaya gerek görmedi. Protokolde kültür merkezi yapılması kaydıyla arsa verildi. Haliyle müteahhitin oluyor bu. O arsa belediye ile müteahhit arasında. Buna rağmen Beşiktaş’a 2 milyon dolar para verildi.”

Fulya’da aksayan tarafın ne olduğunu anlayamadığını belirten Metin Keçeli, “Murat Aksu bildiklerini açıklasın. İsmail Ünal, Yıldırım Demirören, ben, kimse çıksın söylesin aydınlanalım ve hesabımızı verelim” şeklinde konuştu.

NationalTurk Haber

Keçeli, Yıldırım Demirören’in gitmesini isteyenleri Murat Aksu’nun birleştiremediğini de iddia etti.

[adrotate group=”15″] [adrotate group=”66″]

Dikkati Çekenler

Bir Yorum

  1. Yakışmadı Metin abi,hiç yakışmadı.Neyin ne olduğunu bize sen söyledin yaptığımız toplantıda.Açtırma kutuyu söyletme kötüyü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu