Kulüpler Birliğinin Amacı Ne?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Önceki hafta Kulüpler Birliği ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Beşiktaş Karagümrük maçını kast ederek “Ölene dek araştıracağım” dediği açıklama sonrası bazı bazı yöneticilerin ve  kulüpler birliğinin TFF’ye başvurarak Etik Kurulu’nu göreve çağıran bir mektup gönderildiği öğrenildi.

Hürriyet gazetesi haberine göre;

Kulüpler Birliği tarafından Riva’ya gönderilen mektup detayları şu şekilde

· Mektubu gönderen: Kulüpler Birliği Vakfı.

· Gönderildiği adres: Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu.

· Konu: Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu tarafından 2020-21 sezonunun son 8 haftasıyla ilgili şike, teşvik vs. iddialarının araştırılması.

Başlıca sebep, yani mektubun çıkış noktası; Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin bazı kulüpleri zan altında bırakan o açıklamaları. Çebi gibi bazı kulüp başkanı, yönetici, teknik adam ve futbolcuların bazı maçlar, futbolcular, kaleciler ve hakemler hakkındaki ilgili imaları

Kulüpler Birliği Aboubakar ile Billong arasındaki görüşmelerin incelenmesini talep etti !

Ahmet Nur Çebi’nin “Ölene dek araştıracağım” dediği Karagümrüklü futbolcuların sevinç gösterisi ile bazı yönetici, teknik adam ve futbolcuların ortaya attığı iddiaların araştırılması için TFF’ye başvuran kulüpler, Etik Kurulu’nu göreve çağırdı. Öte yandan Galatasaray, Beşiktaş’ın 7-0 kazandığı Hatayspor maçı öncesi iki takımın Kamerunlu futbolcuları Aboubakar ile Billong arasındaki görüşmelerin incelenmesini talep etti.

Fatih Saraç: “ilk imzayı Ahmet Nur Çebi attı”

Türk futboluna adeta bomba gibi düşen Kulüpler Birliği’nin TFF’den şok talebi konusunda ilk resmi açıklama birliğin başkan yardımcısı Mehmet Fatih Saraç’tan geldi… Saraç, Hürriyet Gazetesi’nin bugün gündeme taşıdığı 2020-21 sezonunun son 8 haftasının incelenmesi talebiyle ilgili olarak, bu mektuba ilk imzayı atan kişinin Beşiktaş Kulübü Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi olduğunu açıkladı.

Kasımpaşaspor Yönetim Kurulu üyesi ve Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı M.Fatih Saraç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kulüpler Birliği’nin yönetim kurulu üyesi olarak bilmenizi isterim ki Türk futbolunun her türlü şaibeden uzak olması Türk futbolunun değerinin korunması çeşitli sosyal medyada çıkan dedikoduların son bulması maksadıyla bir kulüp başkanımızın konu ile ilgili teklifini kulüpler birliğinde araştırılmasını ve yazının yönetim kurulu kararı ile federasyona gönderilmesini isteyen bu talebin yönetim kurulunda imzaya açılması talimatını veren de ilk imzayı atan da bizzat sayın başkanımız yani Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’dir” dedi.

Tekinoktay’dan yönetime sessiz kalmayın çağrısı

Tekinoktay’dan 11 Maddelik TFF açıklaması

Share.

1 Yorum

  1. Pingback: Kulüpler Birliğinin Amacı Ne? – Beşiktaş Postası - Medya Oluşum

Leave A Reply