“Ucube” için Beşiktaş’ta “İnsanlık Yıkılmasın” sergisi

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Başbakan Erdoğan’ın ucube diye nitelemesinin ardından Kars Belediyesi’nin yıkmaya çalıştığı “İnsanlık Anıtı” için sanatçılar Beşiktaş’ta seferber oldu.

Habertürk gazetesinin haberine göre aralarında Nezih Dalyan, Mehmet Arslan, Hicabi Demirci, Kamil Eser, Hülya Erşahin, Kamil Masaracı, Oğuz Gürel, Sezer Odabaşıoğlu, Vahit Akça, Eray Özbek, Çiğdem Demir, Aslı Yücel, Firuz Kutal ve Semih Poroy gibi isimlerin de bulunduğu karikatüristler Mimarlar Odası İstanbul Şubesi’nin Beşiktaş’taki Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası’nda “İnsanlık Yıkılmasın” adında bir sergi düzenleyecek.

Sanatçılar yaptıkları açıklamada, “Sanata ve sanatçıya karşı alınan bu tutum bugün bizler için oldukça kaygı verici. Sanatsal üretimlerimizin varlığı önünde büyük bir tehlike oluşturan bu düşünce yapısı ve tavıra karşı çizgilerimizle, renklerimizle yanıt verelim istedik” dediler.

Mehmet Aksoy’un karikatürlerinin de yer alacağı serginin açılışı 24 Mart Perşembe günü yapılacak. Anıtın yıkılmaması için sanatçı dostlarının desteği ile mücadele etmekte kararlı olduğunu ifade eden Mehmet Aksoy “Hukukun manipüle edildiğini ve bu kadar pervasızca yapıldığını görmek çok üzücü bir şey. Ama biz bu yolda devam edeceğiz. En legal yoldan sonuna kadar gideceğiz. Ben heykelimi yıktırmamaya çalışıyorum. Umudumu koruyorum” diye konuştu.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: