“İlk Topum” Projesi Beşiktaş’ta Tanıtıldı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Belediyesi İsmet İnönü Spor Tesisleri 14 Kasım Pazar günü önemli bir projenin tanıtımına ev sahipliği yaptı…

Kızlar Sahada ve Adidas Türkiye iş birliği ile hayata geçirilen “İlk Topum” projesinin lansmanı belediyemizin ev sahipliğinde Beşiktaş Belediyesi İsmet İnönü Spor Tesisleri’nde gerçekleşti. Kız çocuklarını küçük yaşlarda futbolla tanıştırmak ve onlara sporu sevdirmek için başlatılan projenin tanıtımına Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Brezilyalı futbolcusu Josef De Souza katıldı.

50 kız çocuğu, “Gelin önyargılara ilk şutu birlikte atalım” mottosuyla sahaya çıkarak antrenman yaptı ve kızların futbol oynayamayacağına dair klişe sözlerden oluşan kale duvarlarını şutlarıyla yıktı. Beşiktaş Kadın Futbol Takımı sporcuları Sevgi Çınar, İrem Eren ve Melike Öztürk ile aynı sahada futbol oynayan kızlara gün sonunda katılımlarından dolayı sertifika dağıtıldı. Sertifikaları Beşiktaşlı futbolcu Josef De Souza takdim etti.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise etkinliğe dair yaptığı açıklamada böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutlu olduğunu ve kız çocuklarını sporun her alanında destekleyeceklerini belirtti.

Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: “İlk Topum” Projesi Beşiktaş’ta Tanıtıldı - Medya Oluşum

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: