Hürser Tekinoktay: Tevfik Yamantürk’ten aday olmamasını bekliyoruz

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi ve eski başkan adayı Hürser Tekinoktay, yaklaşan divan kurulu başkanlığı seçimi ve siyah beyazlıların gündemi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Tekinoktay’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle;

Saygıdeğer Beşiktaşlılar ve Basın mensuplarının dikkatine;

Yönetim Kurulu 1,5 ay önce 4 bin 899 kişinin oy kullandığı Genel Kurulda Beşiktaş Kulübünü 3 yıl süre ile yönetmek için yetki almıştır.

Her ne kadar usulsüz üye yapılarak oy vermek için kongreye taşındığı iddia edilen ve bilinen bazı sendika ve sivil örgüt mensuplarının bu genel kurulda da başrolü oynamış oldukları bilinse de, mevcut yönetim bu dönem için görevine tekrar başlamış durumdadır.

Derneğimizin yapısının, kanunun ve yönetmeliklerin belirlediği demokratik prensiplerden ve amacından uzaklaşmasıyla birlikte;

Genel Kurula katılma hakkına sahip üyelerin sadece % 20’sinden daha az bir iradeden aldığı yetkiyle de olsa görevlerini ifa edeceklerdir.

Ancak tüm bunlarla birlikte yönetim kurulu üyelerinin ve başkanın camiaya ve Beşiktaş’a karşı sorumlulukları en yüksek dereceyle devam etmektedir.

Yönetim Kurulunun sorumlulukları dışında bağımsız olarak seçilen kurullarında hiçbirinin beklenilen titizliği göstermediklerini uzun zamandır görüyoruz.

Seçim dönemi yapılan kampanyalarda görüldüğü gibi yönetim kurulu ile aynı oy rengiyle seçilen kurulların bağımsız olmaması, giderek kötüleşmeye başlayan gidişatın sebeplerinden birisidir.
Özellikle bir ay sonra yapılacak Divan Başkanlık seçimlerinde, seçim dönemi imza krizi yaşatarak 70 ve 80 yaşındaki üyelerin imzasını kabul etmeyerek huzuruna çağıran Tevfik Yamantürk’ün istifa etmesi gerekirken tekrar aday olacağı söylentilerinin ortaya çıkması çok ilginçtir.

Divan Kurulu Beşiktaş’taki tüm problemlerin tartışıldığı, görüşüldüğü, fikirlerin üretildiği, istişarelerin yapıldığı yönetimler üstü bir kurul olması gerekirken;

Aynı geçen yıllarda olduğu gibi içinde bulunduğumuz günlerde de Ziraat Bankası yapılandırmasından, bütçe problemleri nedeniyle Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme hakkından vazgeçirilen hentbol takımı ve kapatılması gündeme gelen şubelere kadar, yaşanılan ve yaşanılacak krizlere yol gösterecek öz eleştiriyi yapacak hiçbir kurulun olmadığını görüyoruz.

Sayın Yamantürk’ün bağımsızlık ilkesine aykırı davranmış olması, seçime ancak mahkeme ve icra yoluyla girebilmiş olmamızın adeta bir belgesi olmuştur.

Yamantürk’ün övgüyle bahsettiği Londra teamüllerini artık uygulamaya koyarak tekrar aday olmamasını bekliyoruz.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz