Hürser Tekinoktay: Gruplarla konuşmam, pazarlık yapmam

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, yaklaşan seçimler öncesi camiaya mesaj göndererek hiçbir grupla pazarlık masasına oturmayacağını söyledi.

Radyospor’da Emrah Karalinç’in programına telefonla bağlanan Hürser Tekinoktay‘ın açıklamalarından önemli bölümler şöyle;

Medyada tekelleşme var, bir de BİP Spor var.

Medyada tekelleşme var, bir de BİP Spor var. Bu şartlarda ne kadar demokratik bir yarış olacak bilemiyorum ama biz neticede Beşiktaşlılara her mecrada ulaşmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin genel spor medyasında olayın çok sevimsiz hale geldiğini ifade etmem gerekiyor. degisimbasliyor.org web sitesi kurduk, Divan Kurullarında konuşuyoruz. Beşiktaş camiasına bu yollarla ulaşıyoruz.

Beşiktaş başkanları görevi seçimle bırakmalı.

Açıkçası bizim camiamız son 18 yıldır pek güzel devir teslim yapılmadı başkanlara. Koca camiayı bırakıp gittiler. Beşiktaş başkanları görevi seçimle bırakmalı. Centilmence bir rekabet sonucunda kazananın kurumların olduğu bir süreç olması lazım. Bu son üç dönem özellikle başkanlarımızın yaşadığı olaylarda belirli gruplaşmaları, pazarlıkları, kulübün temel menfaatlerinin üzerinde tutulan kişisel çıkarları üzüntüyle takip ediyorum.

Hiçbir grupla görüşmedim. Biz spor adamıyız.

Açıkçası çok sevdiğim arkadaşlarım da dahil olmak üzere hiçbir grupla görüşmedim. Bazı gruplar “başkan adayı oluyor niye bize gelmiyor” diye konuşuyorlar. Camianın önde gelenleriyle, gruplarla iletişimim olmadı. Biz spor adamıyız. Bizi sporcu siyasetiyle takdir etmelerini bekliyorum. Pazarlıklara kapalıyım.

Yarınki divan toplantısında sağduyuyla birlik beraberlikle güzel bir başarı hikayesi çıkarabiliriz hep beraber.

Share.

Leave A Reply