Hürser Tekinoktay altıncı manifestosunu açıkladı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş başkan adayı Hürser Tekinoktay, seçim çalışmaları kapsamında spor politikası ve futbol işletme modeli ile ilgili altıncı manifestosunu duyurdu.

Tekinoktay’ın Twitter hesabından ve degisimbasliyor.org internet sitesinden “Spor politikamız ve futbol işletme modeli Manifestomuz” başlığıyla yayınlanan manifesto şöyle;

1 – Spora başlangıç dört yaşa indirilecek.

2 – Başta 5 pilot bölge olmak üzere BJK Sporcu yetiştirme ve arama modelimiz tüm Türkiye’deki genç insan kaynağına entegre edilecek.

3 – Kısa, orta ve uzun vadede amatör ve profesyonel takımlarımıza kendi sporcularımızı yetiştirecek kalıcı bir sistem kurulacak.

4 – En büyük ticari hacmimizin kaynağı futbol işletme modelimiz kesinlikle üretim ve katma değer ekonomisi üzerine dönüştürülecek.

5 – Alt Yapımız futbolcu fabrikasına dönüştürülecek;

Yüksek hızda ve kaliteli eğitim müfredatı, yeni nesil teknoloji, genotipler ve tüm bilimsel değerler kullanılacak,

tüm bunlar güncel bilimsel donanımlarla desteklenecek.

6 – Yurt içinde ve dışında en az 2’şer proje takım anlaşması yapılacak;

Avrupa, Uzak Doğu, Asya ve Latin Amerika’da Scout ağı kurulacak.

7 – Afrika’da BJK Futbol Akademisi açılacak.

8 – İngiltere ve Almanya’da BJK şubeleri açılacak ve özellikle Britanya’daki iş ortaklarıyla futbol ticari hacminin içine girmek hedeflenecek.

9 – Futbol işletme modelimiz liyakat, deneyim ve kendi öz organizasyonumuz sayesinde sadece BJK Futbol AŞ’nin kar edeceği bir işletme düzenine sokulacak.

10 – Bu düzenek biri yerli, biri yabancı Futbol İşletme sisteminin takibinden sorumlu olacak 2 sportif direktör, Scout, Eğitim, Özkaynak sorumlu ve komiteleriyle teknik kurula bağlı olup, transfer komitesi ve teknik direktörümüzün kullanımına tesis edilecek.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: